Domaniçli Şeref Zeyrek Madencilerin 2. Başkanı oldu

Türkiye Maden İşçileri Sendikasının 11. Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimlerde Domaniç’li Şeref Zeyrek Madencilerin 2. Başkanı oldu.

Tunçbilek Maden-İş Sendikası Mali Sekreteri Şeref Zeyrek, 11. Olağan Genel Kurulunda Türkiye Maden İşçileri Sendikasının Genel Başkan Yardımcısı olarak ilçemizi gururlandırdı. Genel kurul sonunda yapılan seçimlerde Genel Başkan Nurettin Akçul yeniden Genel Başkan olurken Genel Başkan Yardımcılığına Şeref Zeyrek seçildi.
Tunçbilek Maden-İş Sendikası Şube Başkanı Yusuf Yaman, yaptığı açıklamasında, “Genel Merkez yönetiminde Tunçbilek Maden İşçilerinin her zaman önemli bir yeri vardır. Barış ve diyaloglar ile her zaman haklar ve güvenlik konusunda, kararlılıkla hedefe ulaşırken ülkemizin genel çıkarlarında değerlendirmemizden de asla taviz vermedik. Geçmiş dönemlerde Genel Başkanlık görevlerinde yer alan Tunçbilek Şubesi bu seçimlerde 11. Başkan olarak Şeref Zeyrek’i genel merkeze göndermiştir. Hem bölgemiz işçilerinin hem de Türkiye Maden işçilerinin temsili görevini en iyi şekilde taşıyacağına inancımız tamdır” dedi.