SEÇMEN VATANDAŞ 2

Ateş düştüğü yeri yakarmış. Ateş anlamına gelen Cemrelerin sonuncusu da 6 Mart itibarı ile havaya düştü ve artık havalar ısınacak.
Havalar ile birlikte seçim havası da ısınacak.
Liderler yukarıda ağızına gelen çamurları bir birlerine atarken, seçmen vatandaşta aç karnıyla bu gerginliklere pekte pirim vermiyor. Halk yerelde kendi muhtarına, kendi belediye başkanına, kendi İl encümenine bakıyor.
Seçmen vatandaş Liderden de Vekilden de ümidini kesmiş.

Son genel seçimlerde Kütahya’da bir ilk gerçekleşti ve AKP’den CHP’den ve MHP’den vekiller çıkardı. Seçmen Vatandaş o kadar sevindi ki, bu mozaikle vekillerin kendi arasındaki rekabetten dolayı daha çok hizmet vereceğini düşündü.

Ama o da ne, seçim öncesi gördüğü vekilleri bir daha sahalarda göremedi. Kimse vekilini tanımıyor. Sokakta görse bilemiyor.
Denildi ki, vekiller Ankara’da çok çalışıyor. Ancak ne hikmetse bizim vekilleri Ankara’da da tanıyan yok.

CHP’li vekil Güney deresinde ki dereyi kirletenlerin takipçisi olacağım dedi. İddiaya göre zehirli su akan deremiz için iki farklı rapor dolaşıyor. Halk çaresi tepkisiz Vekiller kayıp. MHP’li vekil. Önceliğimiz Domaniç dedi. Domaniç’e misafir davet ediyor. Ama Domaniç’in ne misafir ağırlayacak oteli var. Ne misafirin geleceği yolu var.
AKP’li vekillerden Allah var ben bir söz duymadım. Onlar sessiz. Eskiden bir Kavuncumuz vardı. Devamlı gelir kimimiz sever kimimiz söverdik. Ama bilirdik ki bir vekilimiz var. Şimdikileri ne gören var ne duyan.

O yüzden seçmen vatandaş umudunu yereldeki siyasetçilere bağladı.
Ancak eski seçmen profili tükeniyor. “SAĞLIĞINIZ EFENDİMCİ” seçmen yok artık. Hesap soran sorgulayan seçmen var.
Aday dürüst mü, sözüne sadık mı, kimseyi dolandırmış mı, ailesine sadık mı, borcuna sadık mı, her şeyinize bakıyor. Hizmet için mi yola çıktınız, adamlık için mi bunlara dikkat ediyor.
Esnaf özellikle veresiye defterlerini karıştırıyor. Aday kendisine takmış mı diye. Yakın çevresi şimdilik susuyor ama kişiliğinizi el altından anlatıyor. Rakipleriniz her türlü geçmişinizi araştırıyor.
Sayın adaylarımızı Seçmen vatandaş sizden dürüstlük, hizmet ve sorumluluk bekliyor. İşiniz zor. Aman ha hareketlerinize dikkat edin.