KÜSAD Domaniç’i Ankara’da tanıttı

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği ‘nin yazılımını yapıp hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi ”KURULUŞUN BEŞİĞİ DOMANİÇ ” sergisi Ankara Büyükşehir Belediyesi Sıhhiye Zafer Çarşısı Sanat Galerisinde Ankaralı sanatseverlere ”Merhaba” dedi.

KÜSAD tarafından 1 Şubat Cuma günü saat 17.00 ‘de açılış yapılan sergide sanatseverler, Ankara ‘da ikamet eden Kütahyalılar, Kütahya İlinden Yetişenler Derneği Ankara Şube üyeleri, bürokratlar ve sanatçıların katılımı ile açıldı.

Açılşı konuşmasını yapan KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız ” Bizler, Domaniç ‘ te Osmanlının kuruluşuna, Dumlupınar da ülkemizin kurtuluşuna tanıklık yapmış toprakların çocuklarıyız; tarihimize, kültürümüze ve sanatımıza sahip çıkarak, tanıtımını sağlamak bizler için tarihi ve vicdani bir sorumluluktur. Bu sorumluluğumuzu yerine getirmede bizlerden desteklerini esirgemeyen Kütahya Valimiz Dr. Ömer Toraman’ a, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu’na, KUTSO başkanı sayın İsmet Özoturaç’ a, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz’a, İl Özel İdare Sekreteri Murat Koyak’a, UNESCO Temsilcilerine, Kütahyalı İşadamımız Aydın Kılıçkan’a, KİYD Ankara Şube Başkanı Nuri Uygun ve üyelerine teşekkürü bir borç biliriz.” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk konuşmasında, ”Çalışma ve katkılarından dolayı KÜSAD başkanı Bayram Yıldız’a ve sanatçı üyelerine teşekkür ederek, Domaniç görülmesi, gezilmesi gereken bir ilçe olduğu, tarihi ve doğal zenginlikleriyle eşsiz bir bölgedir. Hepinizi Domaniç ‘ e davet ediyorum. ” dedi.

Son olarak kürsüye gelen TES-İŞ Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem’de kendisinin Domaniçli olmasından ve Domaniç ile ilgili bu kadar sanat eserini ve hemşerilerini bir arada görmekten ve burada bulunmaktan mutlu olduğunu ifade etti. Yoğun ilgi ve katılımın olduğu sergi 29 sanatçının 82 eserle katıldığı sergideki eserler Domaniç ‘in tarihi ve kültürel değerlerini konu almaktadır.
9 Şubat Cumartesi gününe kadar açık olan sergi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.