EY AHLAK SAHİPLERİ VE KURAN MÜMİNLERİ

Bir kesim, Ülkemiz insanlarının yüzde 99’unun Müslüman olduğunu iddia eder. Diğer bir kısımda, yüzde 99’u Müslüman olan halkın % 99’unun Kuran’a inanmadığını iddia eder.
Bizde, yüzde 99’u Müslüman olan halkımızın yüzde 99’unun Kuran’a inanmadığını iddia edenlerdeniz.
Zira çıkın çarşıya 10 kişiye sorun. “Kuran kaç ayettir, ezberinizden 3 ayet meali söyleyebilir misiniz, Ya da Kuran da birkaç ayeti söyleyin bakalım bu Kuran’dandır diyen kaç kişi çıkacak. 10 kişiden biri bilirse ne ala.

Onlar, Müslümanız derler de, Kuran okumuzlar, zaten hiçbir şey okumazlar. Arapça ezberleyip çıkardıkları telaffuzları, Kuran dan bilir, sevap işlediklerini iddia ederler.
Kuran’ın ahlak, dürüstlük, demokratik, araştırmacı, sorgulayıcı, üretici, bilgilendirici ayetlerini bilmezler, inanmazlar.
Onlar, sadece, kapitalizmin uşağı, kralın dalkavuğu, zenginin sözcüsü, emperyalizmin temsilcisi sözde imam ve şeyhlerinin, ‘şükredin, hamt edin, konuşmayın, karışmayın, duymayın. Bu gelip geçici dünya için yaşamayın, öldükten sonra cennette huriler sizi bekliyor’ yalanları ile kendilerini avuturlar.

Seçim arifesinde bunları niye yazdık !?

Malumunuz 31 Mart’ta Yerel seçimler var. Belde, belediye ve büyükşehir belediye başkanlarımızı, Köy ve mahalle, muhtarlarımızı, İl Encümenlerini ve meclis üyeleri ile azalarımızı seçeceğimiz seçimlerde bir takım ayrışmalar, kırgınlıklar olabilir. Bu tür seçimlerde gelişmiş ülkelerde hiç önem verilmezken, bizim gibi ülkelerde her seçim bir vatan millet Sakarya edebiyatıyla yapılır. Hal böyle olunca da, ara karıştırıcılar, kışkırtıcılar, şakşakçılar durumdan görev çıkartıp hemen harekete geçerler.
İşte biz de birliğimiz dirliğimiz bozulmasın diye yüzde 99’unu Müslüman varsaydığımız halkımıza Kuran’ın bu kişilere nasıl baktığını açıklamak için bir takım ayetleri derledik.
İnananlar inanmayanlara aktarsın.

BÖLÜP PARÇALANANLARA KURAN ŞU AYETLERLE UYARIYOR
Rum 32, Enam 159, Mümin un 53, Ali İmran 105, Ali İmran 103, Şura 13,

HUCURAT SURESİ:
6. Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın.

9. Eğer inananlardan iki grup birbirleriyle savaşırlarsa aralarını düzeltin. Eğer biri ötekine karşı haddi aşarsa, Allah’ın buyruğuna dönünceye kadar haddi aşan tarafa karşı savaşın. Eğer (Allah’ın emrine) dönerse, artık aralarını adaletle düzeltin ve (onlara) adaletli davranın. Çünkü Allah, adaletli davrananları sever.

10. Müminler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah’a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin.

11. Ey iman edenler! Bir topluluk bir diğerini alaya almasın. Belki onlar kendilerinden daha iyidirler. Kadınlar da diğer kadınları alaya almasın. Belki onlar kendilerinden daha iyidirler. Birbirinizi karalamayın, birbirinizi (kötü) lakaplarla çağırmayın. İmandan sonra fasıklık ne kötü bir namdır! Kim de tövbe etmezse, işte onlar zalimlerin ta kendileridir.

12. Ey iman edenler! Zannın birçoğundan sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurlarını ve mahremiyetlerini araştırmayın. Birbirinizin gıybetini yapmayın. Herhangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz! Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah tövbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.