Varol için ağırlaştırılmış müebbet istendi

Domaniç’ten Bursa’ya giderek 2 çocuk annesi Vatansever’i benzin dökerek yakan katil zanlısı Varol hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle dava açıldı.

Geçen eylül ayında Domaniç’te oturan Ümit Varol, 2 çocuk annesi Şengül Vatansever’in kendisinden ayrılmak istediğini öğrendikten sonra Bursa’ya gitti.
Vatansever’i ikna ederek otomobiline alan Varol, kendisinden ayrılmak isteyen Vatansever’i üzerine benzin döküp yaktıktan sonra çıplak halde yola attı. Ardından yaralı halde otomobille kaçtı. Etraftakilerin yardımıyla Şengül Vatansever, hastaneye kaldırıldı. Hemen ardından Ümit Varol emniyet güçleri tarafından yakalandı. İkili İstanbul’a sevk edildi. Şengül Vatansever, yaşamını yitirdi. İstanbul Bağcılar Devlet Hastanesi Yanık Merkezi’ne sevk edilen Ümit Varol ise tedavisinin ardından polis ekiplerince getirildiği Bursa’da tutuklanarak, cezaevine konuldu.

Soruşturması tamanlanan Varol’la ilgili nitelikli adam öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Varol, ifadesinde olay anında akıl sağlığının yerinde olmadığını, Vatansever’in benzini alıp kendisine döktüğünü, genç kadını sokağa atmadığını, kadının kendi isteğiyle arabadan indiğini ileri sürdü. Vatansever olaydan sonra kendisini öldürmek istediğini belirterek””Olay günü Aramızda tartışma çıktı. Bana ‘seni de kendimi de öldürürüm’ dedi. Sinirlenerek her zaman aracımın bagajında bulunan yakıt bidonunu alarak, kendi kollarıma döktüm. O da sinirlenip yakıt bidonunu alarak kendi üzerine döktü. Tartışmamız devam edince ben sinirlerime hakim olamayıp kendimi yaktım. Aramızda biraz mesafe vardı ama o da alev aldı. Onu söndürdüm, daha sonra arabaya bindik. Bursa’yı bilmediğim için, hastaneye gitmek üzere Şengül’e hastanenin yerini sordum. O esnada kardeşiyle görüşüyordu. İnat edip hastaneyi tarif etmedi ve ‘Beni burada indir’ dedi. İnsanların yanında arabadan indirdim, sonra dönüp çantasını ve telefonunu aldı. Daha sonra ben de hareket ettim, kendimi öldürmek istedim, perişan vaziyetteydim, akli dengem yerinde değildi. 2 kez kaza yaptım; fakat kendimi öldüremedim. En son park gibi bir yerde durdum ve ambulansı arayıp beklemeye başladım” dedi.