Ertürk, “Cami inşaatımız en kısa zamanda başlayacak”

İlçemiz de Osmanlı Döneminde kalma tek eser olan Sultan Alâaddin Camisi yeniden inşa edilmesi için çalışmalara hız veriliyor. Cami İnşaatı en kısa zamanda başlayacak.

Domaniç Belediyesi ekipleri tarafından cenazelerde, kandillerde, mevlitlerde ve Cuma namazlarında cemaatin hem güneşten hem de yağmurdan etkilenmemesi için açılabilir ve taşınılabilir tente çadır yapıldı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, yaptığı açıklamasında, “İlçemizde 1837 yılında yaptırılan ancak 2 büyük yangın geçiren camiden kalan tek eser, caminin minaresi. Vakıflar Genel Müdürlüğüne Bağlı caminin yeniden inşası için yetkililer tüm inceleme çalışmalarını gerçekleştirmişti. Bizlerde Belediye olarak caminin yapımı için elimizden geleni yaptık. Camimiz, Vakıflar Genel Müdürlüğünden aldığımız bilgiye göre inşallah en kısa zamanda ilk kazma vurulacak. Yeni camimiz Osmanlı mimarisine uygun olacak. Ayrıca, camimizin ön bahçesine taşınılabilir tente çadır yerleştirdik. Yağmurlu günlerde, yazın sıcağında artık vatandaşlarımız daha rahat edecek” dedi.