DAVA NEDİR? DAVA ADAMI NASIL OLUNUR?

Dava; İyinin,güzelin doğrunun ve faydalı olanın yeryüzünde hakim olmasıdır.
Dava Adamı inandığı değerleri hayatının her anında öncelikle yaşayan ve yaşatılması için çabalayan insandır. Hak uğruna yaptığı mücadelede önüne çıkan engeller karşısında yılan ve mücadeleden vazgeçen değil, tam tersine engeller ile birlikte mücadele azmini arttırandır. Dava adamı olmak için çok bilgili, çok kuvvetli veya çok zengin olmaya gerek yoktur. Her şeyden önce kişinin davasından samimi olması gereklidir. Samimiyet dava adamlarının esası ve temelidir. Davasına karşı samimi olmayanlar asla dava adamı olamazlar. Dava adamlığı söylemi yapanların gerçek dava adamları olup olmadıklarını; davaları uğrunda harcadıklarıyla, terk ettikleriyle, paylaştıklarıyla, fedakarlıklarıyla, gayretleriyle ve destekleri ile bilinir. Asıl Dava Adamlari; “Davam” var, gidilecek yolum, görecek hizmetim var deyip de; çağrıldıklarında kolları sıvayıp ellerini taşın altına koyanlardır. Bizim de; Güzel Domaniç’imizde 4 ve Çukurca Beldemizde de 3 tane, gittiği yolun doğruluğuna inanan,yaşadığı doğduğu büyüdüğü ve en önemlisi ise doyduğu diyara nasıl hizmet edebilirim gayesiyle, hizmet aşkı ile yanıp tutuşan güzel yürekli adaylarımız var. Allah onlardan razı olsun. Çıktıkları bu kutlu yolda yâr ve yardımcısı olsun. Umarım doğru olan, hak yolunun yolcusu olan kazanır. Dilerim ki aklında fikrinden Domaniç olan, Domaniç sevdasıyla yanıp kavrulan yürek kazanır. Kim bilir;O güzel yürekli insanların aklında ne projeler, ne fikirler, ne güzellikler vardır. Ama şunu da unutmamalarını istirham ediyorum.
Yıkıcı, tarumar edici değil,yapıcı güzelleştirici, daha iyisi olsun diye gecesini gündüzüne katanlardan olmalılar.Çünkü Dava Adamı olmak budur. Ben davamın doğruluğuna inanıyorsam.Çevremdekilere de o davanın doğruluğunu en güzel şekilde anlatmalıyım.Anlatmalıyım ki; Onlar da benim inandığımın doğru olduğuna kanaat getirebilsinler. Bütün adaylarımızın tek amacı sadece seçimi veya belediyeyi kazanmak başkan olmak değil gönülleri kazanmak olmalı. Adaylarımız çıktıkları bu kutlu yolda önce aday oldukları ve temsil ettikleri teşkilât içinde küskünlük ve kırgınlık varsa onları düzeltilmeli ve şüpheye mahal vermemeli.Sonra da nerede aday olduysa o diyarın halkı ile hemhal olmalı. Çünkü liderlik ve önderlik dava adamlığı bunu gerektirir. Uzun lafın kısası Belediye emanettir ve o emaneti en iyi şekilde temsil etmeli ve yönetmeli. Ayrıca teşkilat üyeleride eğer o davanın doğruluğuna canı gönülden inanıyorum diyorlarsa o inandığı davanın temsil eden üyesine canı gönülden destek olmalı ve en iyi şekilde yardımcı olmalıdır.
Çünkü bu yarış sen ben olma yarışı değil biz olup hizmet etme yarışıdır.Sözü, kelâmi uzatmaya gerek yok sanırım. Bu adaylık yarışında parkurda yerini alan bütün adaylarımızI tekrar tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Unutmayalım ki sadece bir tek Domaniç var. Ve burası bizim. Biz imar edeceğiz. Şah da padişah da yapmak bizim elimizde. Hepimize kolay gelsin…