Domaniç Belediyesinden Belediye Hizmetlerine Zam Yok

Domaniç Belediyesi tarafından 2019 yılında hizmetlerine zam yapılmaması kararı verildi.

Domaniç Belediyesi tarafından 2019 yılında başta su olmak üzere belediye tarafından sunulan birçok hizmete zam yapılmayacağı bildirildi. Belediye meclis toplantısında oy birliği ile kabul edildi.

Belediye, yaptığı meclis toplantısında, 2019 yılında başta su olmak üzere ilan ve reklam vergisi, çöp vergisi, katı atık ve emlak gibi birçok hizmete zam yapılmaması kararı aldı.

Belediye hizmetlerinde vatandaşların bütçesi düşünülerek herhangi bir artışa gidilmezken, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren 2018 yılı ücret tarifesiyle devam edileceği belirtildi.

Vatandaşların aile ekonomisini düşünerek böyle bir karar aldıklarını belirten Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, yaptığı açıklamasında, “Vatandaşlarımıza destek olmak nedeniyle, Belediyemiz tarafından sunulan hizmetlere 2019 yılında herhangi bir zam yapılmayacak. Sunulan hizmetlerde özellikle içme suyu başta olmak üzere belediyemizce sunulan birçok hizmete zam yapılmayacak. Vatandaşlarımızın aile ekonomisine katkı sunmak için böyle bir karar aldık. Bu destek ilk kez belediyemiz tarafından uygulanmaktadır. İlçemize hayırlı olsun” dedi.