YEREL BASIN YEREL HALKIN SESİDİR DE !

Gerçek bir İmam, maddi kazancının miktarından çok cemaatinin miktarından mutluluk duyar.

Gerçek bir sanatçı, aldığı paradan çok topladığı alkışla mutlu olur.

Gerçek bir siyasetçiyi, topladığı kalabalıklar, yaptığı hizmetleri takdir edenlerin övgüleri mutlu eder.

Gerçek bir gazeteciyi de aldığı başarı plaketleri mutlu eder.

Kısacası işini sevenin ödülü, aldığı maddiyat değil hizmetinin takdir edilmesidir.

Yapılan işi takdir etmekse, ancak büyük gönüllerin işidir ki, böylesi küçük ülkelerde, küçük yerler de, zor görülür.

Biz Yiğit Medya Ajans olarak elimizde ki Domaniç Gazetesiyle ilçemize 12 yıldan beri hizmet etmekteyiz.
Çevre yolunda, Çakıl yolunda, köylere verilmesi gereken hizmetlerde, Domaniç-Tavşanlı ve İnegöl yolunda, asit kamyonları sorunun da, İlçemizin tanıtımında, kısacası halkımızı layık gördüğümüz yerde hizmet alabilmesi için hep elimizi taşın altına koyduk.
Resmi kaynaktan haber akışı sağlanmazsa, halk kendi haberini kendi üretir ki bu da hem haber kirliliği hem de dedikoduya mehel verir.
Örneğin bir kazada, kaza mağdurları, cahil ve küçük beyinli iseler; “Biz can derdindeyiz siz haber derdindesiniz” diye düşünürler. Oysa gazetecinin derdi kazayı fotoğraflamaktan çok, burada bir kaza olduğunu yetkililerin bu bölgede önlem alması gerektiğini, halkın da kazanın nasıl oldu ile ilgili kısa ve net bilgi alma hakkı için mücadele verirler. Yani hem dedikodular önlenir. Hem de geleceğe yönelik bu bölgeye dikkatler çekilir.
Domaniç gibi küçük yerlerde gazetecilik yapmak kolay değil. Devlet senin ekonomik durumuna bakmaz. Bu işi yapacaksan diye başlayıp şartları sıralar. Her şart bir maliyettir ki altından kalkmak adeta imkânsızdır. 4 resmi çalışan, askeri ücretten hesaplayın en az 12 bin lira aylık. Baskı parası, makine teçhizat alım ve bakım parası, benzin parası, aşırı vergiler derken çektiğin çile hariç bir de bu işin maddi külfeti vardır.
Ha denilebilir ki o zaman niye bu işi tercih ettiniz. Bu da kısacası bir hizmet aşkıdır.
Nasıl mı ayakta duruyoruz. Aşkla, sevgiyle, Allah’ın bereketi abonelerin ve esnafımızın desteği ile bir de son zamanlarda başarılarımızı bağışları ile destekleyen güzel insanlarla, Yerel Basın Halkın sesidir. Sesinize sahip çıkın!