Yarışmalarda derece alan öğrenciler ödüllendirildi

Domaniç Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 'İmam Hatipli olmanın bilinci ve yarışmalara katılan öğrencilerin ödüllendirilmesi' programı düzenlendi.

Domaniç Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen program saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Program, öğrencilerden Talha Aslan’ın Kuran-ı Kerim Tilaveti ve öğretmenlerin hazırladığı slayt gösterimi ile devam etti.

Programda Konuşma Yapan Okul Müdürü Serdar Emer, yaptığı konuşmasında, “ Hem okulumuzu ilimiz ve ilçelerinde başarıyla temsil eden öğrencilerimizi ödüllendirmek, hem de İmam Hatipli olmanın bizlere verdiği görev ve sorumlulukların farkına varmanın önemini vurgulamak için toplandık. İmam Hatip Lisemiz 54 öğrencisiyle Güzel Domaniç’imiz kadar küçücük ve şirin, aynı zamanda Domaniç’imizin kaderi kadar mahzundur. Fakat küçük ve mahzun Domaniç’imizin manevi olarak o kadar büyüktür ki, tüm dünyaya 600 sene adaletle hükmeden koskoca bir çınarın tohumları burada atılmıştır. Bizler de İmam Hatipliler olarak Osman Gaziler gibi, Fatih Sultan Mehmetler gibi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ler gibi gecemizi gündüzümüze katarak bu fani dünyaya yeni tohumlar ekerek dinimiz için, vatanımız için, bayrağımız için, milletimiz için gelecek nesillerimize ebediyen sürecek değerler katmanın derdindeyiz” dedi.

Gösterilerin sonunda, çeşitli dallarda dereceye giren öğrenciler ve öğrencilere eğitimlerini veren öğretmenler ödüllendirildi.

Genç Hatipler Hutbe Okuma yarışmasında dereceye giren Bekir Akgüneş, Kuranı Kerim Okuma yarışmasında dereceye giren Abdullah Çoban, Ezan Okuma yarışmasında dereceye giren Talha Aslan, Kompozisyon yarışmasında dereceye giren Ali Bilge, Kuranı Kerim Okuma yarışmasında dereceye giren Hava Bayar ve Sümeyra Kocaağa ödüllerini aldı.

Programa, İlçe Milli Eğitim şube Müdürü Fırat Korkmaz, İlçe Müftülüğü personelleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.