Öğrenciler, turnuva ve yarışmalarda dereceler ile döndü

Domaniç İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü 2018 Yılı Sosyal, Sportif Ve Kültürel Etkinlikler Faaliyet Raporu

1-İlk Ders Hayme Ana ‘da: Okulların açıldığı gün Öğrencilerimizde kendi tarih bilinçlerini uyandırmak, sahip oldukları gelenek, görenek ve zengin kültür mirasının farkına varmalarını sağlamak amacıyla ortaokul ve liselerde ilk dersimiz Domaniç Çarşamba Köyü’nde bulunan Hayme Ana Türbesi’nde yapıldı.
2-Satranç Turnuvası: İlçemiz okulları arası düzenlenen Satranç Turnuvasına toplamda 120 öğrencimiz katılmıştır. Yarışma ilkokullar, ortaokullar ve liseler olmak üzere üç ayrı kategoride düzenlenmiştir.
3-Mangala Turnuvası: İlçemiz okulları arası bu yıl ikincisi düzenlenen Mangala Turnuvasında toplam 90 öğrenci katılmıştır. Yarışma ilkokullar, ortaokullar ve liseler olmak üzere üç ayrı kategoride düzenlenmiştir.
4-HAYMATO (Hayme Ana Matematik Olimpiyatları) : Müdürlüğümüze bağlı ortaokul öğrencileri arasında yapılan matematik yarışmasıdır. Amacı sayısal dil olan Matematik alanına ilgi çekmek ve matematiği sevdirmek. Her okul beşer öğrenci ile katılmıştır. 40 Matematik sorusu sorulmuştur.
5-“Okuyarak Yarışalım, Yarışarak Öğrenelim Kitap Okuma Yarışması-4” Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz, Kitap Okuma Yarışması, ortaokul ve lise öğrencileri ile ilçemizdeki bütün öğrenci velileri arasında kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak ve kitap sevgisini geliştirmek amacıyla gerçekleştirilmiştir.
6-Şiir Dinletisi :İlçemiz okullarının katılımıyla Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda Şiir Dinletisi programı düzenlenmiştir.
7-İstiklâl Marşı’nın On Kıtasını Ezbere Güzel Okuma Yarışması: İlçemiz okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve liseleri arasında düzenlenmiştir.
8-Voleybol Turnuvası: İlçemiz Ortaokul ve Liseler arasında voleybol müsabakaları düzenlenmiştir.
9-Futbol Turnuvası: İlçemiz Ortaokulları arasında futbol müsabakaları düzenlenmiştir.
10-Masa Tenisi Turnuvası: İlçemiz ortaokul ve liseler arası masa tenisi müsabakaları düzenlenmiştir.
11-TÜBİTAK Bilim Fuarı :Müdürlüğümüze bağlı Vakıfbank 50.Yıl Ortaokulu, Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi ve Çukurca Şehit Veli Selçuk Ortaokulu tarafından TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlenmiştir.
12-İl Bazındaki derecelerimiz: İl Bazında İlçemiz Koşu Yarışmalarında İl Birinciliği (İzzet Aydın, Hasan Sertkaya Muratlı Ortaokulu)
İl Bazında İlçemiz Kızlar Gülle Atma Yarışmasında İl Birinciliği (Aleyna Yılmaz, Ummahan Toy Muratlı Ortaokulu
İl Bazında İlçemiz Fırlatma Topu Atmada İl Birinciliği (Sıla Ay Muratlı Ortaokulu)
İl Bazında İlçemiz Kız Folklor Ekibi İl Birinciliği(Domaniç Ortaokulu Kız Folklor Ekibi)
İl Bazında İlçemiz Yıldızlar Halter Yarışmalarında İl İkinciliği (Muratlı Ortaokulu)
İl Bazında İlçemiz Erkekler Gülle Atma Yarışmasında İl Üçüncülüğü (Vedat Arslan Muratlı Ortaokulu
İl Bazında İlçemiz Uzun Atlamada İl Dördüncülüğü (Sıla Ay Muratlı Ortaokulu)
Ayrıca İlçemiz Şehit Muhammed Fatih SAFİTÜRK İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Yasir KARATAŞ İnsan Hakları konulu Şiir yarışmasında İl Birincisi olmuştur.
13-Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması: İlçemiz İmam Hatip Lisesi ve İmam hatip Ortaokulu dışında diğer ortaokul ve liselerde Eğitim Öğretim gören öğrenciler arasında Kur’an’ı Kerim güzel okuma yarışması düzenlendi.
14-Okul Öncesi Sergisi: Devlet Ana Anaokulu ve köy okullarımızın anasınıflarının katılımlarıyla, Cumhuriyet meydanında bulunan parkta okul öncesi sergisi gerçekleştirildi.
15-Okul Öncesi Yürüyüşü: Devlet Ana Anaokulu ve köy okullarımızın anasınıflarının ve velilerin katılımıyla ilçe merkezinde okul öncesi yürüyüşü düzenlendi.
16- Atatürk Sergisi: 10 Kasım Atatürk Haftasında “Atatürk ”konulu resim sergisi düzelendi.
17-Teknoloji ve Tasarım Sergisi: İlçemiz Domaniç Ortaokulu’nda Teknoloji ve Tasarım ile Resim Sergisi düzenlendi.
18-Ödül Töreni :Yıl boyunca yaptığımız sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerde dereceye giren öğrencilerimize Kaymakamlık toplantı Salonunda düzenlenen törenle ödülleri verildi.