Bir yılda 42 farklı dalda kurs açıldı

Domaniç Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü 2018 Yılı Faaliyetleri

Domaniç Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce 2018 Yılında Mesleki Kurslar İle Sosyal Kültürel Kurslar olmak üzere 2 alanda kurslar düzenlendi.

Nerede ve Ne Zaman Değil, Her Yerde ve Her Zaman Eğitim sloganıyla yola çıkan Halk Eğitimi Merkezi 2018 yılında Merkez bünyesinde Mesleki Kurslar Alanında 1 adet Arıcılık, 1 adet Bilgisayar Kullanımı, 6 adet Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi, 3 adet Katı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi, 1 adet Boyacı-Çini İşlemeci kursu, 1 adet Meyve Ağaçlarında Budama, 1 adet Sürü Yönetimi ve 3 adet Kadın Giysileri Dikimi kursu açılmıştır. Açılmış olan toplam 17 kurstan kursu başarıyla bitiren 292 kursiyer belge almaya hak kazanmıştır.

Sosyal ve Kültürel alanlarda ise 14 adet Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında, 1 adet Uygulamalı Tiyatro, 1 adet Avcı Eğitimi, 1 adet ilkyardım, 1 adet İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, 1 adet Emlak Danışmanlığı, 2 adet Kuran-ı Kerim (Elifba) Okuma, 8 adet Yoğunlaştırılmış Okuma-Yazma I. Kademe, 2 adet Türk İşaret Dili, 2 adet Bağlama , 2 adet Taekwondo,1 adet Pilates Eğitimi 1. Seviye, 1 adet Devlet Memurluğuna Hazırlık, 2 adet Türk Halk Oyunları Kütahya Yöresi kursu açılmıştır.