Domaniç Dağına karda kamp kurdular

Kütahya ile Bursa sınırları içinde kalan, oksijen zenginliğiyle adından söz ettiren Domaniç dağına kar yağışının ardından kamp kurdular.

Osmanlı Devleti’nin kurulduğu topraklar Kütahya ile Bursa sınırlarındaki Domaniç dağları, kar yağışının ardından sunduğu görsel şölenle doğaseverler ve fotoğraf tutkunlarından ilgi görüyor.

Oksijen zenginliğiyle talep gören Domaniç dağları, kar yağışı sonrası ayrı bir güzelliğe büründü. İç Ege’de yer alan ve yüzde 53’ü ormanla kaplı Kütahya’nın doğal güzellikleriyle ünlü ilçesinde, eşsiz manzaralar arasında kamp yaparak ve fotoğraf çekerek doğal güzellikleri ölümsüzleştirenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Bölgede gerçekleştirilen etkinliğe katılan fotoğraf sanatçısı İsmail Saraç, çok güzel, eşsiz manzaralar ile karşılaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Saraç, “Karın yağdığını görünce hemen soluğu Domaniç’te aldık. Domaniç Dağlarına doyamıyoruz. İlkbahar, yaz, sonbahar bu seferde kışın kamp yapalım dedik. Her zaman yaptığımız rutin kampımızı bu kez karda yapmak istedik. Bu gece buradayız soğuk olmasına rağmen çok güzel. Eşsiz bir manzara var karın tadını çıkaracağız” dedi.

Kartpostallık görüntülerin ortaya çıktığı ilçedeki ormanlar, özellikle karda doğa fotoğrafçıları için uğrak mekan oldu.