2018 yılında Domaniç’te neler oluğunu bu hafta ki gazetemizde detaylı bir şekilde göreceksiniz.

Göremediklerinizin bir kısmına da biz burada bu köşede değinelim.

24 Haziran da ülkemizde paldır küldür bir seçime giderken, siyasilere pek vaat verme şansı tanınmadı. Ancak yine de araya sıkıştırılan vaatler bildik vaatlerdi.

“Hastanemiz onaylandı” , “Domaniç-Tavşanlı yolu yeniden ihaleye çıktı”, “Yol bu sene tamam”, “Domaniç-İnegöl yolu genişletilecek”, “Domaniç açık ceza evi işi tamam”, “Meslek Yüksekokuluna öğrenci akacak”, “KYK yurdu söz verildiği gibi en kısa zamanda bitirilecek”, “Birinci döneme yetiştirilemezse ikinci dönem” garanti. Bakanın söz verdiği Gençlik Merkezinin pek adı geçmese de göletlerimiz bitecekti.
Bunlar hükümet tarafından verilen sözlerdi. Domaniç’te ilçe ve belde belediye başkanları MHP’den. MHP Genel Başkanı iki defa ilçemizi ziyaret etti. İkinci geldiğinde Belediye seçimleri bitmiş her iki belediyeyi MHP almıştı. Bahçeli Belediye önünde aldı eline mikrofonunu; mealen; Madem Domaniç ata yadigârı toprakların yönetimini bize verdi. Bizde buraları hak ettiği yere getireceğiz SÖZ VERİYORUZ dedi.

Dedi de bildiğimiz kadarıyla her iki başkanımızı da 5 yıldır yalnız bıraktı. Belediyelerimize kuruş yardım gelmedi. MHP’den.

24 Haziran seçimlerinde Kütahya yıllar sonra bir ilke imza attı. Her seçimde olduğu gibi bir partiye yüklenmektense AKP, CHP ve MHP ye bölüştürdü vekilleri. Düşünün! Halk o kadar zordaki, kendilerine asla sahip çıkmayan, halkıyla hiçbir zaman bir araya gelmeyen CHP bile Kütahya’dan vekil çıkardı.

Güney’de zehirlenen balıkların akıbeti halktan gizlendi. Belki de akan dere bundan sonra bahçelere zehir saçacak. Hayme Ana törenlerine getirdiğimiz bakanı Tavşanlı aldı götürdü. Törenlere para pul veren yok. Sözde yapan devlet parayı ödeyen Domaniç Belediyesi, Domaniç Özel idare, kaymağını yiyen İL… Domaniç batının Güney Doğusu, Halkı sanki terörist, dışlanan horlanan elindekiler yalan vaatlerle alınan bir Domaniç. Ha biz de burada sütten çıkmış ak kaşık değiliz. Birlik olmak yerine bir birimizin ayağını çelmeye çalışan hainlerle doluyuz.
Umarız bu gidişatımızı yılbaşında gözden geçirir 2019’a daha akıllıca girer ilçemize ve ilçemiz için çalışanlara daha fazla sahip çıkarız.
Allah’tan ümit kesilmez.