Ertürk, ‘Bahçeli Doğalgaz sözünü verdi’

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk ilçeye getirilmesi planlanan Doğalgaz sözünü MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’den aldı.

Doğalgaz için hazırlanan dosya 2017 Kasım ayı içerisinde MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye Başkan Ertürk tarafından bizzat teslim edilmişti.
Başkan Ertürk Ankara ziyaretinde konuyu tekrar Genel Başkana ileterek Doğalgazın Domaniç’e getirilmesi sözünü aldı.

Konu ile gazetemize açıklama yapan Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “İlçemize getirmeye planladığımız Doğalgaz projesi için gerekli yazışmalar tamamlamıştık. Dosya ilk olarak Kütahya’da bulunan Çinigaz firmasına teslim edilmişti. Hazırladığımız dosyanın bir örneğini de Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye de 2017 yılında sunduk. Kendisi bu konuyu bizzat kendisinin takip edeceğini bizlere söylemişti. Son Ankara ziyaretimizde, Kuruluşun ve Kurtuluşun şehri Domaniç ve Dumlupınar Belediye Başkanları olarak Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettik. İlçelerimizin sorunları hakkında bilgi verdik. Kendisi Domaniç’imize doğalgazın geleceğinin müjdesini verdi. Tüm Domaniç halkına selamlarını iletti. Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’ye teşekkür ederim” dedi.