Domaniçli EYT Mağdurları SHOW Ana Haber’de

Emeklilikte Yaşa Takılan Domaniçliler, İstanbul’da bir araya geldi. O sıra, orada yayın yapan SHOW Ana Haber kameralarına “EYT 43 DOMANİÇ” dövizi yansıdı.

Eylemde, aşırı kalabalık nedeniyle izdiham yaşandı. Ellerinde Türk bayrakları ile İstiklâl marşı okuyan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, bir yandan kendileri üzerinde oluşturulmak istenilen “sarı yelekliler” algısına yanıt verdi bir yandan da hükümete “Sesimizi duy” diye seslendi.

Nihat Erden önderliğinde eyleme katılmak için Domaniç’ten yola çıkan grup, İstanbulda ki eyleme “Domaniç” dövizi ile damga vurdu.

Eylemde oldukça etkin olan grubun hazırladığı “ EYT 43 Domaniç” yazılı döviz SHOW Ana Haber kameralarına yansıdı. Daha sonra yine kameralara Domaniçli bir grup, slogan atarken takıldı. Ardından CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in açıklama yaptığı sırada, yanında ilçenin tanınan simalarından Ercan Tekdemir ile birlikte görüntülendi.

Yıllarca çalışıp sigorta primlerini tamamlayan ancak IMF dayatması nedeniyle getirilen düzenleme sebebiyle emeklilik hakları ellerinden alınan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, hak mücadelesine devam ediyor. Akatlar’daki Mustafa Kemal kültür merkezinde bir araya gelen EYT’liler aşırı kalabalık nedeniyle salona sığmadı. Binlerce kişi kültür merkezinin koridorlarında ve dışarıda kaldı.
Edindiğimiz bilgiye göre Domaniç ve köylerinde 600 civarında EYT mağduru var.