MHP İlçe Belediye Başkan Adayları Hedeflerini Anlattı

7 Aralık Cuma Günü Hilton Otel’de gerçekleştirilen Milliyetçi Hareket Partisi Aday tanıtım toplantısında Kütahya Merkez, Domaniç, Pazarlar ve Dumlupınar Belediye Başkan adayları tanıtıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayı Alim Işık, İl Başkanı Ferhan Yıldırım ve Milletvekili Ahmet Erbaş’ın konuşmalarının ardından Domaniç, Pazarlar ve Dumlupınar Belediye Başkan adayları konuşma yaparak merkez ve ilçelerde de iddialı olduklarını belirtti.

SAHVET ERTÜRK: “ÖRNEK BELEDİYE BAŞKANLARI OLDUĞUMUZA İNANIYORUM”

İlk olarak kürsüye çıkan Milliyetçi Hareket Partisi Domaniç Belediye Başkan adayı Sahvet Ertürk, “Rabbim inşallah hem ilimizi hem tüm ilçeleriizi beraber Milliyetçi Hareket Partisi’nin bayrağını dalgalşandırmaktan büyük onur duyacağız. Yalnız sadece bayrak dalgalandırmak değil, biz yıllardır mücadele ederek ilk defa Domaniç’te belediye başkanlığını aldığımızda herkeste bir tereddüt vardı. Bunlar iktidar değil, bunlar yapamaz, bunlar beceremez diye. Allah’a şükür ki hiç kimsenin desteğini almadan, kendi gücümüzle, kendi belediyemizin bütçesiyle hiçbir borca girmeden, halkımızı borçlandırmadan verdiğimiz sözlerin hemen hemen tamamını yerine getirirken getiremediğimiz bazı projelerimizin de nedeni; yaptırmamak için mücadele edenler karşısında direnemedik. Ama çok şükür bir çoğunu yaptık ve halkta gördü ki MHP’nin mensupları çalmadan, çaldırmadan ve haklarını koruyarak nasıl mücadele ettiklerini gördüler, nasıl hizmet yapıldıklarını gördüler. Şu anda inanıyoruz ki yeniden Domaniç’te, Pazarlar’da , Dumlupınar’da, Gediz’de, Simav’da Milliyetçi Hareket Partisi’nin Örnek Belediye Başkanları olduğumuza inanıyorum. Milletvekilimin ilçelere verdiği desteği ve ilçelerimizin eksikliklerini de komisyonlarda duyurması daha büyük bir özveri, güven oluştu. Bu güven sayesinde biz tekrar belediyeyi alacağız. Aldığımız belediye de de hizmetlerimizi yandaşlık yaparak veya yandaşlara peşkeş çekerek değil, tüm haklımıza hizmet ederek mücadelemizi sürdüreceğiz ve başaracağız. Bizlere küfür edenlere küfür ederek cevap vererek değil, sadece yapacaklarımızı anlatarak, daha da başarılı olacağımıza inanıyoruz. Aynı hareketle devam ettiğimiz sürece bu milletin bize güveneceğine inanıyorum. Biz bu güveni halkımıza verdik. MHP mensubu çalmasını beceremedi, hırsızlığı beceremedi, bütün payı halkı ile beraber paylaşmasını öğrendiler. İlçelerimiz, ilimiz daha da ileriye gidip, daha da güzelleşip, bu millete hizmet edecektir. Asla yandaş belediyecilik değil, tüm haklımızın belediyeciliğini yapacağız. Ne Mutlu Türk’üm diyene.” Diye konuştu.

CAVİT ERDOĞAN: “DAHA GÜZEL HİZMETLER YAPMAYA TALİBİZ”

Milliyetçi Hareket Partisi Pazarlar Belediye Başkan Adayı Cavit Erdoğan ise, “Ülkücüyü ülkücüye tarif etmeye gerek yok. Cenabı Allah Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir görev, hiçbir maddiyat nasip etmesin. Bu dünyada yaşayıp gitmek kolay da öbür tarafı biraz sıkıntılı görünüyor. Sadece oranın ne olduğu kitaplarda ifade ediliyor ama onu da anlayıp hayat uygulamak insanlara biraz zor gibi geliyor. Yinede gönül zor olan işlere talip olmayı gerektiriyor. Belediye başkanlığını büyük bir sorumluluk, görev olarak görüyoruz. MHP’li belediyeler olarak sloganımız olan üreten belediyecilik adına gücümüzün yettiği kadar, dilimizin döndüğü kadar hizmetlerimizi yerine getirmeye gayret ediyoruz. Her şey yardımlaşma, kardeşlik adı altına yürütülen projelerle bir şeyler kazandırmaya çalıştık. Bizim de yaptığımız farklı projelerimiz var. biz insanları hep sevdik, onlara hep değer verdik. Herkese eşit muamele yapmaya özen gösterdik. Taş üstüne taş koyduk, gayretlerimize devam ediyoruz. Daha güzel hizmetler yapmaya talibiz. Ne Mutlu Türk’üm diyene.” Dedi.

NİYAZİ TEYZCAN: “İLÇEMİZE GELEN ZİYARETÇİ SAYISINI YÜZDE 300-400 ARTTIRDIK”

Milliyetçi Hareket Partisi Dumlupınar Belediye Başkan Adayı Niyazi Tezcan da, “İsmi çok büyük ama maalesef nüfusu çok küçük olduğu için iller bankası geliri de düşük oluyor. Biz bunu dert etmedik, çalıştık, çabaladık. İlçemize gelen ziyaretçi sayısını yüzde 300-400 arttırdık. İlçemizi ulusal alanlarda tanıttık. Bundan sonra da tanıtmaya devam edeceğiz. Benden önceki bulunan araç gerek sayısını üç ile çarptık. Bundan sonrası için de çalışmaya devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.