Oktay Yavuz, “Cemal Aydın ismi ölümsüzleştirilmeyi hak ediyor”

Bursa Uludağ Üniversitesinde tedaviler sonuç vermeyince vefat eden ilçenin en sevilen öğretmenlerinden Cemal Aydın, Öğretmenler Günü’nde mezarı başında meslektaşları tarafından anıldı. Karşıyaka Mezarlığı’nda buluşan meslektaşları ve Türk Eğitim Sen üyeleri, dualarla öğretmeni yâd etti.

Türk Eğitim Sen üyeleri, Cemal Aydın isminin ölümsüzleştirilmeyi hak ettiğini belirterek, İlçeye yeni yapılan ilkokula Cemal Aydın isminin verilmesini istediklerini ifade ettiler.

Türk Eğitim Sen Domaniç İlçe Başkanı Yavuz, “Cemal Aydın, memleketimizin yetiştirdiği en kıymetli eğitimcilerin başında gelmektedir. 20 Eylül 2018’de aramızdan ayrılmasına rağmen, yetiştirdiği öğrenciler ve Domaniç eğitimine yaptığı katkılardan dolayı alsa unutulmayacak ve hep özlemle anılacaktır.
Türk Eğitim Sen ailesi olarak bizler ise hem iyi bir insan, hem çok iyi bir meslektaşımızı ve bunun yanında aynı davaya inandığımız bir abimizi kaybettik. Bundan dolayı, bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü bizim için buruk ve hüzünlü geçti.
Bugün de mezarı başında toplanarak, hem Cemal abimizin geçmiş öğretmenler gününü kutladık, hem de onun adına sendikamıza üye arkadaşlarımızla birlikte okuduğumuz Kur’an-ı Kerim hatminin duasını edip, ruhuna hediye ettik.
Bu vesileyle, Domaniç eğitimine son 25 yılda yapılan tüm iyi işlerin içinde direkt veya dolaylı olarak mutlaka bir payı olan, gerek öğretmen olarak, gerekse idareci olarak görev yaptığı tüm okullarda kalıcı izler bırakmış olan Cemal Aydın’ın isminin ölümsüzleştirilmeyi hak ettiğini düşünüyorum. Cenazesindeki kalabalık ve her kesimden insanın bir arada saf tutması da onun halk arasında nasıl bir karşılığı olduğunun en güzel göstergesidir diye düşünüyorum. Dolayısıyla ilçemize yapılmakta olan yeni ilkokula Cemal Aydın isminin verilmesini istediğimizi belirtmek istiyorum. Türk Eğitim Sen Kütahya Şubesi tarafından, Valilik ve Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde gerekli başvurularsın yapılacağını da belirtmek isterim. Bizim isteğimiz ilçemiz bürokrasisinin, siyasi parti temsilcilerinin ve Domaniç halkının bu talebimize destek vererek, Mustafa Yiğit abimizin hepimizin içine işleyen tabiriyle Gülen Adam’ın isminin bu okula verilerek ölümsüzleştirilmesidir. Cemal Aydın bunu haketmektedir ve ilçemiz halkı tarafından da bu durumun kabul göreceğinden eminiz.
Başta Cemal Aydın abimizin kıymetli eşi Neriman Aydın ve güzel kızı, kardeşimiz Eylül Aydın olmak üzere tüm yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.Son olarak ise, Cemal abi biz senden razıydık ve varsa sana haklarımız helal olsun, inşallah biz de senin hakkını helal ettiklerinden olabilmişizdir” dedi.