Ergün, “Domaniç’e, Domaniçliye de biz sahip çıkarız”

CHP Domaniç Belediye Başkanı Adayı M. Temel Ergün, gazetemize yazılı basın açıklaması verdi. Ergün, “Biz Domaniç’in Temel sorunlarına Temel’den çözümler üretmek için geliyoruz” dedi.

CHP Domaniç Belediye Başkanı Adayı Ergün, “ 1230’da Kayı Boyundan gelen atalarımızın yurt edindiği doğuşun topraklarında yaşayan Hayme Ana’nın Torunları Domaniçli Hemşerilerim, 5 Eylül 1922’de Atatürk’ün ordusuyla Domaniç’i Yunandan kurtaran Domaniçli Efelerin Torunları Domaniçli Hemşerilerim. Halen Halk Kahramanı Karaoğlan Bülent Ecevit’in açtığı Domaniç-İnegöl ve Domaniç-Tavşanlı yolundan ekmeğini kazanmak için çalışan Emekçi Domaniçli Hemşerilerim. Son yıllarda unutulmaya terkedilmiş, yatırımların gelmediği, ekmek kapılarının bir bir kapatıldığı mazlum Domaniçli Hemşerilerim. Gecenin ayazında, kışın karında, bir lokma ekmek için İnegöl yollarında rızkını arayan Emekçi Hemşerilerim. Yol zahmetine katlanamayıp Domaniç’te ki fabrikalar da ödenmeyen maaşlarının karşılığında karın tokluğuna çalıştırılan, sömürülen İşçi kardeşlerim. Çocuğunu okutabilmek için kapı kapı dolaşıp burs arayan, hakkını alabilmek için partisinden, görüşünden inanışından taviz vermek zorunda bırakılan gariban anne babalarım. Bağında bahçesinde ürettiğini satamayan, sattığı ile geçinemeyen, çiftçi kardeşlerim. Alet edavatı elinden alınan, sağlıkçısı, doktoru yetersiz olan sözde hastane kapılarında şifa bekleyen hasta kardeşlerim.

31 Mart Yerel Seçimlerinde Domaniç Belediye Başkanlığına adayım ve oylarınıza talibim.

Hepinizin yakinen tanıdığı Rahmetli babam Maliyeci Kazım Ergün’den olma ve yine hepinizin cenaze yıkama ve Yasin okuma işlerinizi karşılık beklemeksizin hizmet olsun diye yapan Annem Hanife ablanızdan doğma ben Mustafa Temel Ergün olarak, Atalarımdan aldığım ve de Ana Babamın vasiyetleri olan ‘Yaratılmışı Sev Yaradan dan ötürü’ , ‘Hak İçin Halka Hizmet Et’ , ‘Kul Hakkına Girme’ , ‘Garibanın Ahını Alma’ , ‘Her işinde dosdoğru ol’ , ‘doğruya doğru yanlışa yanlış demesini bil’. vasiyetlerini kendime hayat felsefesi edindim. Seçildiğim takdirde öncelikle Belediye Yönetim Felsefemde bu şekilde olacağının sözünü veriyorum.

Belediyecilik anlayışımızda her dönemin adamlarına yer olmayacak, her devirde söz sahibi olan yanardönerlerle yollarımız ayrılacak.

Belediyecilik, çiçek ekmek ve sulamak değildir. Belediyecilik, yandaşın inşaatını 50 santim dışarı, karşıtın inşaatını 50 santim içeri çektirmek değildir. Belediyecilik bağışlanan bir binayı kaderine terk edip çürümesini, seyretmek değildir.

Biz, belediye başkanı seçildiğimiz gün parti logomuzu çıkartacağız. Particilik değil belediyecilik yapacağız. Projelerimiz ilçeye maaş ödemeyen fabrikatörleri getirmek değil Domaniçlileri patron yapacak projelerdir.

Domaniç’i en kısa zamanda elinde ki değerlerle Ulusal ve uluslararası düzeyde marka yapmaktır. Tarihsel önemini ön plana çıkartıp doğal zenginliklerimizi, ekmeğimiz haline getirmektir. Domaniç Belediyesi olarak hazırladığımız tüm projelerimiz Domaniç ve köyleri olarak bir bütün olarak düşünülmüş ve göçü tersine çevirecek projelerdir.

Projelerimizin çoğu sosyal içerikli halkın katılımcılığını sağlayacak halkın birlikte yaşamasını sağlayacak hak için halka hizmet verecek olan projelerdir.

Siftahsız kepenk kapatan esnafımızı, sıkıntılı günlerde hizmet aşkıyla çalışan esnafımızı korumak sosyal belediyecilik anlayışımızın başlıca önceliklerindendir. Domaniç’te kazandığını Domaniç’te harca diyoruz. Belediyemiz tüm hizmetlerini Domaniç esnafından temin edecek, Domaniç’te verilen bir hizmeti asla dışarıdan almayacaktır. Esnaflar arasında asla siyaset gözetilmeyecektir.

Önümüzde ki aylarda açıklayacağımız projelerimizde zaten bunları göreceksiniz.

Biz Domaniç’in TEMEL sorunlarına TEMEL’den çözümler üretmek için geliyoruz.

Refah düzeyi kesinlik yükselecek ilçemizde Halk için Hakça hizmetler olacak. Bu yüzden de 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanlığı için sizden bu evladınıza, bu kardeşinize Temel Abinizi oylarınızla desteklemenizi temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.