Milletvekili Erbaş,“Kütahya’da Önceliğimiz Domaniç”

İlçemizi ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “ Kütahya Ak Parti’ye en yüksek oy veren ilk beşte olmasına rağmen hizmet almada ilk 30’a bile giremiyor. Yapılan yatırımlar ise Zafer Havaalanı gibi ölü yatırımlar. Kütahya’da yatırım yapılacaksa öncelikle Domaniç’ten başlanmalı diye görüştüğüm her bakana Domaniç’i anlatıyorum” dedi.

Ankara dönüşü Domaniç’e uğrayan ve partililerle Domaniç Belediyesi Konferans salonunda bir araya gelen Vekil Erbaş, “ En kolay vekillik sor önergesi verme ile zaman geçiştirme vekilliğidir. Soru önergesi ile bu güne kadar bir şey elde edilmediğini hep söylemişimdir.

Gelirken Bursa 14. Bölge Karayolları Müdürlüğünü ziyaret ettim. Bildiğiniz gibi daha önce mecliste de Gediz’e yapılacak 3 buçuk kilometre tünelin, 600 trilyona mal olacağını, bu tünelin bizim olmazsa olmazımızın olmadığını, asıl yapılması gereken yolun, doğuşun toprağı Domaniç –İnegöl ve Domaniç – Tavşanlı yolu olduğunu söylemiştim. Konuyu ilgili bakan da Karayolları Bölge Müdürlüğü de bana hak verdiler. Bu konu yeniden incelenerek bir karara bağlanacak. Bizim Kültürel olarak ta ekonomik olarak ta Marmara’ya bağlanmamız gerekiyor. Marmara’ya bağlanan yolda Domaniç yoldur. Öte yandan Hayme Ana etkinlikleri mutlaka çok daha geniş bir organizasyonla uluslararası platforma taşınmalı.
Diğer bir taraftan Domaniç’e doğal gaz getirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz ve olmazsa olmazlarımız arasında dedi.

Diğer taraftan, Domaniç Gazetesinden Mustafa Yiğit beyin, ‘ Hayme Ana törenlerinin Göçün Söğüt’e yapıldığı Eylül ayında değil de Söğüt’ten Domaniç’e yapıldığı Mayıs ayında yapılması’ fikri de gerçekten çok önemli bu konuda da hep birlikte çalışıp Törenleri Anneler Gününü de içinde barındıran Mayıs ayına aldırmak daha mantıklı. Bunun için de ayriyeten çalışalım” dedi.