AK Parti Kütahya’da MHP adayını mı destekleyecek ?

2019 yerel seçimlerine Cumhur İttifakı çatısı altında girecek olan AK Parti ve MHP adaylarının büyük çoğunluğunu açıkladı. İstanbul, İzmir ve Ankara’da aday çıkarmayan MHP’nin tutumuna AK Parti’nin jestle karşılık vereceği duyurulmuştu. Mynet’in haberine göre MHP’ye jest yapılması muhtemel illerin ise Kütahya, Erzincan, Kırşehir, Aydın ve Zonguldak olduğu belirtildi.

AK Parti’nin geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde toplam 60 ilin adayını açıklamıştı. MHP ise bugün 9’u il 41’i ilçe olmak üzere toplam 50 belediye başkan adayını açıkladı. MHP daha önce de 5 ilin belediye başkan adaylarını açıklamıştı.

MHP KÜTAHYA ADAYINI AÇIKLADI: ALİM IŞIK RESMEN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’nden gelen yazılı açıklamaya göre MHP Kütahya merkezde Alim Işık ile 2019 seçimine katılacak.

MHP, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için 50 belediye başkan adayını daha belirledi.

Milliyetçi Hareket Partisi yerel seçimlerde başkan adayı olarak gösterilen 50 ismi daha açıkladı. Açıklanan isimlerin 9’u il 41’i ilçe belediyeleri için MHP’yi temsil edecek.

MHP’DEN YAPILAN AÇIKLAMA

“Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Seçim Komisyonunun yapmış olduğu değerlendirme ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin onayları sonucunda 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde bugün kesinleşen Belediye Başkan Adayları listesi aşağıdadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kütahya İl Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Âlim IŞIK

Kütahya Domaniç İlçesi Belediye Başkan Adayı Sahvet ERTÜRK

Kütahya Dumlupınar İlçesi Belediye Başkan Adayı Niyazi TEZCAN

Kütahya Pazarlar İlçesi Belediye Başkan Adayı Cavit ERDOĞAN

MHP Kütahya Belediye Başkan adayı Prof.Dr.Alim Işık, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“MHP Kütahya Belediye Başkan’ı Adaylığımız Genel Merkezimiz tarafından onaylanarak kamuoyuna duyurulmuştur. Hayırlara vesile olmasını diler, emeği geçenlere teşekkür ederim. Allah yardımcımız olsun.”