‘Mevlid-i Nebi Haftası’ yoğun katılım ile yapıldı

Domaniç’te Mevlid-i Nebi haftası dolayısıyla Belediye konferans düzenlendi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmed Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Öge’nin konuşmacı olarak katıldığı programa, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Mevlid-i Nebi sinevizyon gösteriminin ardından İlçe Müftüsü Kemal Akpınar’ın açılış konuşması ile başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığının ‘Peygamberimiz ve Gençlik’ temalı Mevlid-i Nebi Haftası konferansta konuşan Doç Dr. Ali Öge, konuşmasında, “Tarihi bir yere sahip, Osmanlı Devletine Kuruculuk etmiş bu topraklarda bulunmak harika bir duygu. İlçe Müftümüz Sayın Kemal Akpınar bu toprakları gezdirdi. Kitaplarda okuduğumu yakinen görme fırsatım oldu. Biz İslam’ı, Müslümanlığı biraz anadan, babadan, atadan gördüğümüz için, biraz miras yedi olduğumuz için kadir kıymetini çok fazla bilemiyoruz. Hangi merhalelerden geçtiğini görmek elimizde bulunan imkânı anlamaya sebebiyet verir. Peygamber efendimizde böyle bir değerdir. Âlemlerin efendisi Muhammed Mustafa’ya sahip olmak, ona ümmet olmak büyük bir şereftir. Büyük bir değerdir” dedi.

Program sonunda İlçe Kaymakamı Hasan Raşit Taşkın, konuşmacı Doç. Dr. Ali Öge’ye plaket takdim etti.