Öğretmenler günü programı hem güldürdü hem ağlattı

Domaniç Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan 24 Kasım Öğretmenler günü programı hem güldürdü hem ağlattı.

Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksek Okulu Konferans salonunda düzenlenen program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Muallim klibi salonu güldürdü

Program İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şentürk’ün konuşması ile devam etti. Programda, öğrencilerin hazırladıkları skeçler, şarkılar ve oratoryo gösterileri yapıldı.

Öğretmen ve öğrencilerinin sevgi ve saygı çerçevesinde hazırladıkları ‘Muallim’ klibi ayakta alkışlanırken salonu kahkahaya boğdu.

Kelimeleri boğazında düğümlendi

Domaniç Ortaokulu Türkçe öğretmeni Neşe İlik’in o duygulu konuşmasıyla Öğretmen Cemal Aydın için hazırlanan sinevizyon sunumu salonu gözyaşlarına boğdu.

Hazırlanan sinevizyon da sunumunu gerçekleştiren Neşe İlik’in her kelimesi adeta boğazında düğümlendi.

İlik, “Yakalandığı amansız hastalık o çok sevdiği mesleğini yapmasına engel olsa da kendini iyi hissettiği her an dersinin başındaydı. Hastayım demedi dedirtmedi hep iyiydi. Ne yazık ki hastalık ilerledikçe raporlu günleri devam etti. Ümitliydi, umutluydu bu hastalığı yenecekti. Son ana kadar moralini asla bozmadı hep iyi olduğunu olacağını anlatırdı yaptığımız telefon görüşmelerinde. Kendine mi verirdi morali yoksa bizlere mi bilemiyorum ama yaşamayı seven hayat dolu bir adamdı. Hastalığı bile yakıştıramamışken kendine ölüm yakışır mıydı gülen yüzüne. Yakışmadı Cemal Öğretmen yakışmadı. Kendisine en yakışan haliyle gülen yüzüyle ayrıldı 20 Eylül sabahı aramızdan. Umuda kelepçe vurdu farkında olmadan. Mekânın cennet olsun Cemal öğretmenim” sözleri salonda bulunan seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

Program sonunda, Eylül ayında vefat eden öğretmen Cemal Aydın’ın resmi ve hizmet ve şeref belgesi İlçe Kaymakamı Hasan Raşit Taşkın tarafından kızı Eylül Aydın’a verildi.