Muratlı İsyanda ! Kapısız, bacasız sağlık hizmeti

Aylar önce ihale ile modernleştirilmesi için yüklenici firmaya verilen Muratlı Sağlık ocağının bitmeyen inşaatı köylüleri ve sağlık çalışanlarını çileden çıkarıyor.

Havaların soğumasıyla hasta muayenesi ciddi sorun olan Muratlı köyü halkı isyanlarda.
Aylar öncesinden bir müteahhide verilen Muratlı Sağlık Ocağı, aylardan beri tamamlanamadığı gibi, Muhtarın iddiasına göre beşinci taşeron firmaya devredildi.

Hastalar sobası yanmayan inşaatın içinde tedavi olmaya çalışırken, toz toprak içindeki sağlık ocağının tüm evrakları da sağlık ocağının balkonunda kaderine terkedilmiş durumda.

Merdivensiz, kapısız, bacasız inşaat halindeki sağlık ocağının bir an önce bitirilmesi için kime başvuracaklarını şaşıran muhtar Çetin Karaduman; “ Yaz aylarında müteahhide ihale yolu ile verilen köyümüz sağlık ocağının eksiklerini anlattık. Firma iş başı yaptı ve ortadan kayboldu. Sonra başka birileri geldi. Sonra defalarca muhataplarımız değişti. Karşımızda kimseyi bulamadık. Defalarca şikayette bulunduk. Yetkililer gelip inceleyip gittiler. Bu arada kış geldi. Doktorlar titreye titreye tozun toprağın içinde hasta bakıyorlar. Hastalar, tedavi olmak için geldikleri sağlık ocağından hastalanarak çıkıyor. Merdiven yok, kapı yok, devletin evrakları bile dışarda balkonda kaderine terkedilmiş” dedi.