VEDA BUSESİ

Saygıdeğer, kıymetli okurlarım, Bu yazımı bir ‘Veda Busesi’ kabul etmenizi dilerim.

Kasım 2018 tarihi itibariyle MHP İl Genel Meclisi Aday Adaylığı müracaatımı yapmış bulunmaktayım. Siyasete olan ilgim ve adeta yaşamımın bir parçası haline gelmesi, aday adaylığı sürecinin başlamasıyla resmiyet kazanmış oldu. Domaniç kamuoyu ile güncel, tarihi, kültürel ve toplumsal konuları paylaşma arzusu ile köşe yazarlığımı sürdürüyordum. İyiyi, olması gerekeni, bazen sorunları, haksızlıkları, bazen mutluluğu paylaşıp siz değerli okurlarımla, dolayısıyla kamuoyu ile etkileşim içerisindeydim. Gazete sayfalarında sizinle olan buluşmalarımda hep yukarıda arz ettiğim konuları paylaşmaya, aklımın, bilgimin ve tecrübemin bana verdiği ilhamla sizlerle bir arada olmaya çalıştım. Aslında beni en iyi anlayacak olanlar yazılarımı gazetede ve sosyal medyada yakından takip eden siz değerli okuyucularımdır.

Kendim için değil, her zaman Domaniç için, Domaniç’in ilerlemesi ve sorunlarından kurtulması için yazdım. Kişisel bilgi ve tecrübe birikimimi Domaniç halkıma sunabilmemin, yaşadığım ve çocuklarımla birlikte yine yaşamaya devam edeceğim ilçeme olan borcumu yerine getirmeye çalışarak; siyasetin ileri adımı olan MHP’den Domaniç İl Genel Meclisi Üyeliği aday adayı olarak yeni bir statüde yola çıkıyorum. Gençliğimden itibaren kendimle özdeşleştirdiğim idealler ile siyaset çizgisinde eğilmeden, kırılmadan bu günlere sizlerle geldim. Gelinen noktada yakın çevrem ve birlikte bu idealleri paylaştığım arkadaşlarım, özellikle de istişare içerisinde olduğum dostlarım bana bu kararı almada samimi destekleri oldu. Yıllardır yollarını aşındırdığım, tüm acı tatlı günlerini birlikte paylaştığım ilçe halkımla bu yolda, “aynı suyu içtiğimiz aynı havayı birlikte soluduğumuz” ilçem için farklı bir kulvarda yola çıkıyorum. Biliyorum bu yol, ateşten gömlek. Ama yıllardır Domaniç için mücadele etmiş; hayatı; içimizdeki İrlandalılarla, tuzu kurularla, Domaniç düşmanlarıyla, halkından kopuk eleştirilere dayanamayan siyasilerle mücadele içinde geçmiş birisi olarak her zaman olduğu gibi yine üstesinden geleceğiz Allah’ın izniyle. Bugüne kadar ayakta dimdik durabildiysek bundan sonra da durmasını biliriz evvelallah.

Bu vesileyle gazetesinde bana köşe açan sevgili MUSTAFA YİĞİT ağabeyime teşekkür ederim. Yıllardır, köşemde Domaniç üzerine ifade ettiğim düşünce, tasarı, proje ve planlarımın gerçekleşmesi ve uygulanması için uğraş vereceğimden kimsenin şüphesi olmasın.

Domaniç’in derdini kendi derdim olarak göreceğim. Domaniç ve tüm köylerini ilgilendiren konuların yanında vatandaşımızın derdini kendi derdim olarak görüp algılayacağım, elimi taşın altına koyacağım her zaman olduğu gibi… Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

İYİKİ DOMANİÇLİYİM