Küçükkaya, “Herkes bir yerel gazete alsın, Anadolu’nun sesi kısılmasın”

Fox TV’deki Çalar Saat programında, Türkiye’nin en popüler ve en çok izlenen TV program yapımcılarından, ünlü gazeteci İsmail Küçükkaya’dan yerel gazeteler için destek çağrısı geldi.

Son dönemde basının ciddi biçimde sıkıntıya girdiğini, özellikle Anadolu’da çıkan yerel gazetelerin ekonomik bir darboğazdan geçtiğini belirten Küçükkaya, “Lütfen her gün bir yerel gazete alın ki Anadolu’nun sesi kısılmasın. Bu zor günlerde yerel basına büyük ihtiyaç var” dedi.

Özelikle kağıt fiyatlarının artması ile birlikte büyük bir zorluk içerisine giren yerel gazetelere destek çağrısında bulunan Küçükkaya, “Her gün herkes bir tane yerel gazete alsın. Gazeteler’in ömürlerinin uzatılması ve haber okunması açısından bu önemlidir.” dedi.

Küçükkaya’nın yerel gazetecilerle olan bu önemli dayanışması sonrası başta Domaniç olmak üzere bütün kentlerde Valilik, Kaymakamlık, Belediye, Kurum ve STK’ların da duyarlılık konusunda biraz daha çaba sarfetmesi yerel gazeteler için oldukça önemli.

Biliyorsunuz ki yerel basın, özellikle bizim gibi küçük ilçeler için çok önemli.

Çünkü bir haber ulusal basına taşınması için, önce yerel basına gündem olmalı ki, ulusal basına konu olsun.

Biz yerel basın olmanın verdiği güçle; Anadolu Ajansı, Demirören Haber Ajansı ve İhlas Haber Ajansı temsilciklerimiz ile haberlerimizi ulusal basına servis ediyoruz.

Yakından takip edenler bilir. Yaptığımız bazı haberler ülkemizi aşarak, dünya basınına servis edildi.

Domaniçimizin tek gazetesine sahip çıkalım.

Çünkü Domaniç Gazetesini güçlü yapan sizlersiniz.