DONDUK KALDIK! ( ÜŞÜMEKTEN UTANDIK )

Şehit Jandarma Uzman Çavuşlar Ferruh Dikmen ve Asım Türkel, Tunceli-Nazımiye ilçesinde düzenlenen operasyon alanında, elverişsiz hava şartları yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle girdikleri hipotermi sonucu kaldırıldıkları hastanede şehit oldular. Evladı üstü açık uyudu diye üzülen anneye “Oğlun donarak şehit oldu ” haberi nasıl verilir. Allah sabırlar versin.

Karakışta vatanı korumak için inançla ve azimle mücadele ettiniz, yaşadığımız bu günlerin bedelini siz ödediniz, bizlere karda kışta beyaz hüzün yaşattınız. Kar, beyaz kefeniniz oldu, tüm vatan mezarınız oldu. Siz üşüdünüz bizim içimiz yandı…Atsız’ın dediği gibi: “Od düşmüş gönlüme./Söndür de derdine yan..” Bugün üşümekten utanıyoruz, sıcacık evimizde oturmaktan utanıyoruz. İlk defa üşüyoruz demeye utandık. Üşüyoruz, yokluğunuzda üşüyoruz. Bundan sonra hep üşüyeceğiz. ‘Bir Mehmet ölür bin Mehmet doğar’ sizin bıraktığınız yerden aynı gayrette çalışmalarına devam edeceğimize şerefimiz ve namusumuz üzerine yemin ediyoruz. Mekanınız cennet bahçelerinden bir bahçe olsun. Nur içinde uyuyun.. Emanetiniz bizde, gözünüz arkada kalmasın. İnsan ölünce değil, unutulunca ölürmüş. Kalbimizin en müstesna yerindesiniz. Sizi unutmayacağız, unutturmayacağız.

Donarak şehit olan Kahramanımız yurdu yaşatmak için yine destansı fedakarlıklarıyla milli gönüllerde devleşmişler; buza, dona, soğuğa rağmen vatan mücadelesinden, beka müdafaasından asla taviz vermemişlerdir. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, muhterem ailelerine, silah ve mesai arkadaşlarına sabır ve başsağlığı niyaz ediyorum. Vatan sağolsun, şehadetleri mübarek olsun.

Milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, fedakârlıklarla ve vatan uğruna akıtılan şehit kanlarıyla inşa edilen Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıl dönümü vesilesiyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bize bu toprakları vatan yapan bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bizleri aydınlık yarınlara taşıyan Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten duygularımla kutluyor, bütün Domaniçli hemşerilerimi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.