Aşure etkinliği ve şehitler için mevlit

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (KDPÜ) Domaniç Hayme Ana MYO’da aşure etkinliği gerçekleştirildi, şehitler için mevlit okundu.

Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu tarafından gerçekleştiren etkinlikte öğrencilere aşure ikram edildi. Ayrıca son günlerde kaybettiğimiz şehitler başta olmak üzere şehitlerimizin ve vefat eden öğrencilerimizin ruhuna ithaf edilmek üzere, Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda şehitlerimiz için Kur’an tilaveti ve mevlit okutuldu. Mevlit İlçe Müftülüğü Personeli tarafından yapıldı.

Domaniç Hayme Ana MYO Müdürü Öğr.Grv. A. Bülent Gül, “Vatan için şehit düşen her güvenlik ve emniyet güçlerimizin şehadet haberi millet olarak hepimizin yüreğini dağlıyor. Onlar bizim huzurumuz için, bu vatan için şehit oluyorlar. Hem şehitlerimizi anmak hem de öğrencilerimize vatan sevgisi ve şehitlik şuuru için böyle bir program düzenlendik. Vatanımız için şehit olan tüm şehitlerimizi rahmet ile anıyoruz. Ayrıca içinde bulunduğumuz ayın güzel bir adedi olan aşure etkinliğini, okul olarak gerçekleştirdik. Yeni eğitim öğretim yılının başına gelen bu etkinlik ile de yeni gelen öğrencilerimizin birbiriyle tanışması, kaynaşmasını arzu ettik. Etkinliğimize katkılar veren müftülüğümüze, akademisyen ve idari personel arkadaşlarıma ve emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi.

Şehitleri anma programının ardından İlçe Kaymakamı Hasan Raşit Taşkın ve Domaniç Hayme Ana MYO Müdürü Öğr.Grv. A. Bülent Gül öğrencilere aşure ikram etti.