Kavuncu’yu Ziyaret Ettik

Domaniç Ak Parti İlçe Başkanlığı öncülüğünde Domaniç Muhtarlar Birliği ve Domaniç Basınından oluşan bir heyet, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine Rektör olarak atanan Kütahya Eski Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu’yu makamında ziyaret ederek yeni görevini kutladı.

Ak Parti Domaniç İlçe Başkanı Ahmet Özoğul tarafından organize edilen ziyarete, Domaniç Muhtarlar Derneği Başkanı ve yönetim Kurulu ve Domaniç basını davet edildi.

Domaniç heyetini çok samimi bir şekilde karşılayan Prof. Dr. Vural Kavuncu.

Rektörlük sürecini anlatırken şunları söyledi. “ İlk olarak bilinmesi gerekir ki ben ilimde ikinci bir üniversite isterken ortalıkta seçim söylentileri bile yoktu. Talebimiz Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edildiğinde çok sevinmiştim. Uzun aradan sonra erken seçim gündeme geldi. Ben aday adayı olduğum halde yeniden vekilliğim kabul edilmedi. Nasip bu Üniversiteye rektör olmakmış. Ben buraya tepeden inmedim. Yıllarımı verdiğim akademik hayatımın bir üründür.
Eğer şu il’e 3 yüz kişilik bir fabrika ve ya bir cami yaptırsaydım belki halkım beni daha çok sevecekti. Ama burası bir bilim yuvası ve burada bilim üretilecek. Şimdiden 300 akademisyen İlimize gelerek çalışmaya başlayacak. Yüzlerce kişiye yeni istihdam sağlanacak. Domaniç’te ki dağ turizmi projelerimizi hala yakından takip ediyorum. Domaniç dağları faaliyet geçtiğinde Sağlık Üniversitemiz için tam bir sağlık gezisi alanı olacak. Bu üniversite tüm ilimize katkı sağlayacak” dedi.

Domaniç heyeti de Kavuncu’ya teşekkür etti.