DOMANİÇLİLER VEKİLLERİNİ ARIYOR

Son Genel seçimler 24 Haziran da yapılmış, uzun yıllardan sonra ilk defa Kütahya’da Ak Parti tüm milletvekillerini alamamış ve Kütahya’da 3 Ak Parti Bir CHP bir de MHP’den 5 Vekil seçilmişti.

Seçime kadar İlçemizi sık sık ziyaret eden vekil adayları, Domaniçlilere, hep aynı şekilde hitap etmiş, gönüllerini kazanmıştı. Ak Partili vekiller pek bir şey yapmadı denilebilir. Çünkü onlar zaten Erdoğan rüzgarı ile işi götüreceklerinden emin gibiydiler. CHP ile MHP çok çalıştı. Özellikle MHP vekili tamamen kendi çabasıyla gönülleri kazanmış ve her kesimden oy almayı başarmıştı.

“Domaniç bizim için önemlidir”

Domaniçlileri hep aynı yerden kazanıyor siyasiler. “ Domaniç bizim için önemli. Doğuşun toprağı Domaniç, Hayme Ananın torunları biz sizi çok seviyoruz. İşe Domaniç’ten başlayacağız” diyorlar her seçim de, her siyasi.

Sınırlarımızda bir gümrük eksik

Seçimden sonra ise Domaniçliler yine yetim, Domaniçliler yine sahipsiz.
Bursa’dan çıkın yola, Oylat yol ayrımından sonra bambaşka bir yola adeta devlete giriyorsunuz sanki. Yine Kütahya dan çıkın yola, Tunçbilek’in bittiği yerde bambaşka bir ülke topraklarına giriyorsunuz.

Kıvrım kıvrım dar ve bakımsız yollar, 3. Dünya ülkeleri gibi bir ilçe girişi.
Domaniç sınırlarımızda bir tek gümrük eksik. Orman sahamız bile sürekli daralıyor ne hikmetse. Muhacırlar sınırında ki tabela Kozcağız köprüsünün berisine dikildi. Köy evinde ki tabela Kocayayla Orman deposuna çekildi.
Muhacırlar’a dökülen hafriyat ücreti 6 – 7 yıl önce 1 buçuk trilyon lira idi. Bu para bizim bu hak bizim diyen Kaymakamı memleketin taa öteki ucuna atıverdiler.
Eskiden ara sıra vekiller gelir gönlümüz alır. Bakıyoruz, uğraşıyoruz, şu işi kopardık sizin için derlerdi. Şimdikiler sağ olsun daha dürüstler ve resmen “Biz sizin oylarınıza muhtaç değiliz ki size hizmet verelim niye gelip yalan söyleyelim ki “ diyorlar herhâlde ki gelmiyorlar bile. Gariban Domaniçlim de yazık her yerde seçtiği vekili arıyor. Ama yoklar.