CHP Domaniç’te Seçim Çalışmalarına Başladı

Cumhuriyet Halk Partisi Domaniç İlçe Teşkilatı, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için düğmeye bastı.

Parti yönetimi, geçtiğimiz Pazar günü seçmenleri ile bir araya gelerek aday ve seçim stratejisi konusunda bilgi alışverişinde bulundular.
CHP li olmayanlarında katıldığı görülen istişare toplantısında, önce halkın temennilerini dinleyen yönetim sonra kendi aralarında yeni bir toplantı daha yaparak Çukurca ve Domaniç belediye başkan adaylarını belirledi. Basına kapalı yapılan bu toplantıda çıkan aday isimlerinin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan istişare toplantısında İlçe Başkanı Temel Ergün, “ Öncelikle aramızda bulunan ve diğer partilerden olan arkadaşlarımızı da aramızda görmek bizi son derece umutlandırıyor ve gururlandırıyor, kendilerine katılımlarından dolayı teşekkür ederiz. Lütfen herkes partimizin izleyeceği yol ve yöntemi bu gün burada konuşsun. Sonradan çıkıp ben şu varsa yokum, böyle olacaksa ben yokum diyerek menfi çıkarlarına ters geldiği için dışarda konuşup partimize zarar vermesin. Biz 31 Mart yerel seçimlerinde Çukurca ve Domaniç’i kesinlikle alacağız ve sosyal belediyecilik nasıl yapılır göstereceğiz. Bizde adam kayırma, akraba kollama olmaz Cumhuriyet Halk Partisi halkın partisi ise bizde halk için çalışacağız. Sosyal demokrat bir parti olarak sosyal belediyecilik yapmak zorundayız” dedi.

Halktan gelen talepler ise şunlardı. Belediyeler dışardan fabrika getirip halkımızı sömürtmesin. Zaten fabrikalarda çalışan insan sayımızda az. Bu yüzden yerel esnafımız ve yatırımcımız desteklenmeli. CHP’liler CHP ye oy vermeli. Ahbap çavuş ilişkisi içinde başka partilere oy veren CHP’lilerin kendi partisine oy vermeleri sağlanmalı. İl Genel Meclisi için köylerde gruplar kurulmalı denildi kısaca.

CHP Domaniç İlçe Yönetimi daha sonra kendi aralarında toplanarak aday belirleme konularını istişare ettiler ve önümüzdeki günler de Çukurca belde Belediye Başkanı ve Domaniç Belediye Başkan adaylarını açıklayacaklar.