20 Temizlik Görevlisi Alındı

Domaniç ilçesindeki Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Toplum Yararına Program (TYÇP) kapsamında çalışacak olan 20 geçici işçi Noter huzurunda çekiliş ile belirlendi.

İşsizliğin önüne geçmek amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ‘Toplum Yararına Çalışma Programı’ kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bakım onarım ve temizlik işlerinde çalışmak için müracaat eden 141 kişi arasından 14’ü kadın, 6’sı erkek 20 kişi Domaniç Noteri Talip Armağan huzurunda çekiliş yöntemi ile belirlendi. Çekilişin ilk çeken İlçe Noteri Talip Armağan Oldu. Daha sonra ismi çıkan sırayla diğer adayları belirledi.

Belirlenen 20 kişi, 3 Ekim 2018- 27 Haziran 2019 tarihleri arasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde geçici olarak çalışacaklar ve programa ait giderler (Katılımcıların SGK primleri ve maaşları) İŞKUR tarafından finanse edilecek. Programa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şentürk’te katıldı.

Belirlenen kişiler; Gülcan Karaaslan, Filiz Doğan, Hasibe Yıldırım, Hanife Sarı, Ömer Karaaslan, Mehmet Ali Yıldız, Emine Çevik, Sevdiye Yardımcı, Gülhan Uygun, Şenol Yeşil, Hasbiye Toker, Fevziye Kaynak, Hatice Toy, İsmahan Akşit ve Safiye Kuday