Domaniçli Tıp fakültesi birincisi TUS’ta da birinci oldu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesini birincilikle bitiren Kübra Ataman, TUS’ta da Eskişehir birinciliğini elde etti.

İlçemize bağlı Durabey köyünden Kübra Ataman TUS sınavında birinci oldu. Altı yıl önce derece yaparak kazandığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesini birincilikle bitiren Kübra Ataman, şimdi ise (TUS) Tıpta Uzmanlık Sınavında Eskişehir İl birincisi oldu.

Başta ailesi olmak üzere tüm Domaniçlilere tekrar büyük gurur yaşattı. Mezuniyet konuşmasında Dr. Kübra Ataman, “Tıp fakültesini çocukluğumdan beri istiyordum. Severek yapılan bir işte her zaman başarının geleceğini düşünüyorum. 6 yıl boyunca derslerime severek ve zevk alarak çalıştım. Çünkü sonuçta insanlara faydalı olmam gerekiyordu. Benim okuduğum bir bilgiyle bir hayat kurtulabilirdi. Her zaman bunu düşünerek çalıştım. Bir iş severek, isteyerek yapıldığında sonunda başarının geldiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Ayrıca, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi dönem birincisi Dr. Kübra Ataman’ın yaş kütüğüne plaket çakıldı. Fotoğrafı ve mezuniyet mesajı Onur Holüne asıldı.