Çöp konteynırları ilaçlama çalışmaları devam ediyor

Domaniç Belediyesi ekipleri tarafından sıcaklıkların artması sonucu kötü kokulara neden olan, zararlı böcek ve sineklerin yoğunlaştığı çöp konteynırlarını temizleyip ilaçlıyor.

Konteynır temizlik ve ilaçlamalarını çöp şirketinin yapmaması sonucu Domaniç Belediye ekipleri devreye girdi.

Vatandaşlardan şikayet alan Belediye ekipleri vatandaşların mağduriyetini gidermek için temizlik işlerini kendisi yapıyor.

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “Sıcak havaların artması sonucu çöp konteynırlarımız kokuya sebep olmuştur. Çöplerimiz bilindiği üzere bir şirket tarafından toplanmaktadır. Çöp toplama işi düzensiz yapıldığı şirkete ilettik. Bunun yanında temizlik ve dezenfektesi bu şirket tarafından yapılması gerekmektedir. Bu sıkıntılardan dolayı vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek yine belediye ekiplerimize kalmıştır. Bununla birlikte dezenfekte ve ilaçlama ile ilgili araştırmalarımızı gerçekleştirdikten sonra ilaçlarımızı aldık ve Belediye ekiplerimiz tarafından ilaçlama ve temizleme işlemleri yapılmıştır. Ayrıca, Çöp konteynırları yetersiz olduğunu belirttik fakat henüz netice alınamadığı için Kül konteynırlarını evsel atık konteynırı olarak kullanmaya devam ediyoruz” dedi.