Yeni sahada incelemeler yapıldı

Domaniç İlçe sahası, soyunma ve dinlenme odalarında incelemelerde bulunuldu.

Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Esen ve Kütahya Özel İdare Müdürlüğü Genel Sekreteri Murat Koyak sahayı ve soyunma odalarını inceleyerek yapılması gerekenler görüşüldü. İncelemelere, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Şimşek, Domaniç Spor Kulübü Başkanı Ali Fuat Yaman ve Belediye Fen İşleri ekipleri Şuayip Çakır ve İbrahim Önder’de katıldı.

Yapılan incelemelerde, eski soyunma odalarının, hakem odası ve tuvaletlerin bakımı, tamiratı yapılacak. Domaniç heyetinin istek ve talepleri doğrultusunda sahaya ait Tavşanlı istikametine bakan geniş alanda yeni soyunma odaları ve çeşitli spor dallarının yapılabileceği, özellikle güreş organizasyonlarına güreşçi yetiştirilebilecek kapalı bina yapımı için karar verildi. Ayrıca yeni yapılması planlanan alanda spor kulüplerinin büfe ve kafeterya olarak kullanılması içinde alan olacak.

Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Esen, “Domaniç’te güreşçi yetiştirmek için kadrolu yeni hocam alımı yapılacak. Sahamızda bazı tadilat ve tamirat işlerimiz yapılacak. Bunun yanı sıra eski soyunma odalarının olduğu bina da yenilenecek. Bu faaliyetler kapsamında sahamızın dışında bulunan geniş alanda çeşitli spor dallarının yapılabileceği gençlerimizin ve çocuklarımızın da sosyal aktivite olarak kullanması için yeni bir bina yapımı için çalışmalarda bulunacağız. Yeni güreş hocamızın da göreve başlaması ile bu saha tamamıyla spor kompleksi gibi olması için planlamalar yapacağız” dedi.