Diyanet İşleri Başkanı”Hayme Ana”nın kabrini ziyaret etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin babaannesi, Ertuğrul Gazi’nin annesi “Hayme Ana”nın kabrini ziyaret ederek, dua okudu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kütahya’da ki programının ardından Domaniç İlçesine bağlı Çarşamba köyünde bulunan Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin babaannesi, Ertuğrul Gazi’nin annesi “Hayme Ana”nın kabrini ziyaret ederek, dua okudu.

Başkan Erbaş, burada yaptığı açıklamada Hayme Ana’nın nasihatlerini çocuklara öğretilmesi gerektiğini ve çocukların bu bilinçle yetişmesi gerektiğini söyledi.
Erbaş, ” Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin babaannesi, Ertuğrul Gazi’nin annesi Hayme Ana’nın türbesini ziyaret etmek bizim için çok önemli. Geldik Fatihalar okuduk. Bu devlet, 1299 yılında kurulan Osmanlı Devleti ile cihan devleti olmuş ve uzak beldelere adaleti götürmek, zulme engel olmak, mazlumun yanında olmak amaçlı çalışmış. İnşallah bizlerde Hayme Anaların, Ertuğrul Beylerin, Osman Gazilerin torunları olarak, onlara layık olmaya çalışırız. Çocuklarımızı o ruhla yetiştirmeye çalışırız. Rabim gani gani rahmet eylesin. Hayme Ana türbesini gün yüzüne çıkaran, yapan Sultan 2. Abdülhamid Han’a buradan rahmet gönderiyoruz. O günden bu güne Hayme Ana Türbesine emek veren, destek veren, buraya kadar gelip ruhuna Fatiha gönderen, tüm insanlarımızdan rabbim razı olsun” dedi.

Başkan Erbaş’a, Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar ve Domaniç İlçe Müftüsü Kemal Akpınar eşlik etti.