Vali Nayir’den VIP Makam Aracı Açıklaması

Son günlerde bazı medya organlarında ve sosyal medyada yer alan VIP makam aracı haberleriyle ilgili bir basın açıklaması yapan Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, “31 yıldır yürüttüğüm Mülki İdare Amirliği görevlerim sırasında birlikte çalıştığım tüm mesai arkadaşlarım, kamu kaynaklarını hesaplı ve tasarruflu kullandığım konusunda şahitlik yapacaklardır” dedi

Vali Nayir, “Kamu hizmetlerinde bir yerden bir yere intikal sırasında yüz yüze değerlendirmelerin yapılabileceği bir araca ihtiyaç duyulmaktadır. Bu şekilde imal edilmiş araçlar alınabildiği gibi mevcut araçlarda da bu değişiklikler yapılabilmektedir. Elimizde bu şekilde bir araç olmadığı için yeni bir araç almak yerine İl Özel İdaremize ait 2014 model bir aracın oturma düzeninindeğiştirilmesine karar verilmiştir. 2017 yılında yapılan ilk araştırmalarda bu işlemin maliyetinin 110.000 – 120.000 TL arasında olacağı anlaşılınca daha sonra değerlendirilmesine karar verilmiştir.

60 BİN TL ÜZERİNDEN SÖZLEŞME İMZALANDI

İstanbul’da yeni açılan bir firma tanıtım amaçlı olarak çok daha uygun bir fiyata bu işlemi yapabileceğine ait öneri getirince konu yeniden gündeme alınmıştır. Bir yıl öncesindeönerilen fiyatlara göre çok daha makul olan bu öneri üzerine 19.04.2018 tarihinde ihale kararı alınmıştır. Yapılan ihalede en düşük fiyat olan 60.000 TL üzerinden sözleşme imzalanmış ve işlemi tamamlanan araç 20.07.2018 tarihinde teslim alınmıştır.

31 yıldır yürüttüğüm Mülki İdare Amirliği görevlerim sırasında birlikte çalıştığım tüm mesai arkadaşlarım, kamu kaynaklarını hesaplı ve tasarruflu kullandığım konusunda şahitlik yapacaklardır. Şu anda kullanmakta olduğum makam aracının 2008 model olduğu, birkaç sefer bozularak yolda bırakmasına rağmen, kapsamlı bir bakım yapılarak kullanılmaya devam edilmesi de bunun en açık örneğidir.

Bu kadar dikkat ve özenime rağmen bu hususun böylece gündeme getirilmiş olması üzücüdür.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” İfadelerine yer verdi.