Her şey gazetemize gelen bir maille başladı

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) tarafından, Domaniç Gazetesine gelen mail üzerine 25 Şubat 2017 tarihinde ilk haber yayınlanarak yetkililer harekete geçti. Milletvekillerine konu ile ilgili bilgiler verildi. Projeyi yakından takip eden 26. Dönem Ak Parti Kütahya Milletvekili M. Şükrü Nazlı ve Kaymakam Bünyamin Karaloğlu projeyi yakından takip ederek Domaniç’e üç buçuk trilyonluk destek sağlandı.

İlçemize 3,5 Milyon lira kazandırdık

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) tarafından, Domaniç Gazetesine gelen mail üzerine 25 Şubat 2017 tarihinde yaptığımız haberle yetkililer harekete geçti.

Proje için ilçe siyasileri ve ilçe kaymakamı Bünyamin Karaloğlu harekete geçti. Talebimiz üzerine 26. Dönem Ak Parti Kütahya Milletvekili M. Şükrü Nazlı ve Kaymakam Bünyamin Karaloğlu projeyi yakından takip ederek Domaniç’i de proje kapsamına aldırdılar. Yaklaşık 60 kişi ve kurumlar TANAP destekli proje yaparak hibe başvurusunda bulundular. Aylarca beklemenin ardından mutlu sona ulaşıldı. Domaniçli çiftçilerin projeleri onaylandı ve ilçemize üç buçuk trilyonluk destek sağlandı.
İlçemizden de geçen Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), geçtiği güzergah üzerinde yürütülen Sosyal ve Çevresel Yatırım amaçlı 6 projeye 14 milyon TL fon desteği sağlayacak. Haberimizin ardından Gazetemiz aracılığı ile Milletvekilleri ve o zamanki İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu’na konu ile ilgili bilgiler verdik. Domaniç ve Merkezden 100’e yakın sosyal-ekonomik durumlar için oluşturulan bu destek ile 1. çağrıda olduğu gibi 2. çağrıda da boru hattının geçtiği bölgelerdeki çiftçiler ve yatırımcılar projelerini sundu.
2. Çağrı açıklandı. Domaniç’e 3,5 trilyonluk destek.

İlk müjdeli haber Ak Parti Domaniç İlçe Başkanı Ahmet Özoğul’dan geldi.
Kendisinin de yakından ilgilendiği projeler için 2. çağrı TANAP tarafından açıklandı. İlçe ve köyler dahil 27 kişinin projesi onaylandı.
Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul ve proje desteği alan vatandaşlar Ankara’da yapılan toplantıda imzalar atıldı.
Başkan Özoğul yaptığı açıklamasında, “ Öncelikle her konuda olduğu gibi bizi TANAP konusunda uyaran Domaniç Gazetesine teşekkür ederim. Ayrıca Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) tarafından Domaniç’e verilen 3,5 trilyonluk destek için öncelikle yetkililere teşekkür ederim. Proje ağırlıklı olarak tarıma yönelik projeler onaylandı. Özellikle okullara destek oldukça fazla oldu. 26. Dönem Milletvekilimiz M. Şükrü Nazlı bu desteği yakından takip ederek gerekli görüşmeleri yaptı. Bizlere de konu ile her zaman bilgilendirdi. Kendisine ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Projelerimiz için Ankara’da imzalarımızı attık. İlçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun.
Ayrıca, çiftçilerimizin kullanabileceği Domaniç Ziraat Odası tarafından, TANAP’a sunulan projemiz de onaylandı. Proje desteği kapsamında değeri 464.700 TL değerinde makine ekipman desteği sağlanacaktır” dedi.