Böyle Gurbetçiye Ödül Verilmeli

Gurbetçi Emrullah Koca köyü Berçin’de çocuk bahçesi yaptırdı.Ankaralı Yasemin’in de davetli olduğu Çocuk Bahçesi Açılışında çocuklara hediyeler dağıtıldı.

Geçtiğimiz günlerde köyünün girişine dev bir totem yaptıran ve 15 Temmuz Şehitleri anısına 249 ıhlamur fidanı diktiren Almanyalı Emrullah Koca bu sefer de köyüne çocuk bahçesi yaptırdı.

Emrullah Koca önderliğinde başlatılan kampanya ile köyün başındaki koca meşe önündeki boşluk alana Kır Düğün Bahçesi ve çocuk bahçesi yaptıran köylüler, açılışında bir de mini konser düzenlediler.
Ankaralı Yasemin in de davetli olduğu konsere, Yöremizin sevilen sesi Osman Demiröz’de katıldı.

İşlerinin yoğunluğu nedeniyle açılışa yetişemeyen Ankaralı Yasemin, söz verdiği için daha sonra köye gelerek köy halkına ücretsiz mini bir konser verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Emrullah Koca; “Ben Almanya’da yetiştim. Almanlar gibi mikro milliyetçi biriyim ama mikro milliyetçiliğim ülkem ve köyüm için geçerli. Çuvallar dolusu param olsa köyüme ve ilçeme yatırırım. Bana, Domaniç’te bir şey olmaz diyorlar. Ben de sen yapmaz san olmaz tabi diyorum. Herkes de bir karamsarlık bir olmazcılık var. Oysa ben ne yapabilirim deyip herkes gücünün yettiği kadar bir şeyler yapsa neler olur.
Domaniç Gazetesi gurbetçilerin gözü kulağı oldu. Siz Almanya da gelip burada elinizi taşın altına koymasaydınız bir gazetemiz bile olmayacaktı. Domaniç için yaptıklarınızla gururlanıyoruz iyiki varsınız. Her birimiz karınca kararınca bir yerlerden işe başlamalı. Bu işler parayla değil, yürekle, aşkla oluyor. Ben de Almanya da askeri ücretle çalışan biriyim. Benden çok parası olan kim bilir kaç Domaniçli var. Ama herkes şahsi çıkar peşinde parası ya bankalarda ya da komşu ilçelerde ev yaptırmış apartman yaptırmış. Sen sahip çıkmazsan ben sahip çıkmazsam devlet ne yapsın. Sonra da işte böyle oturur ağlarız memlekette göç var diye. Ben, Totem, fidanlar ve çocuk bahçesi için arkadaşlarımdan para topladım. Edirne’den Kars’a her arkadaşım katkısı var. Bizim ili de aradım. Takmadılar bile. Bir kez daha anladım ki Domaniç Kütahya’nın üvey evladı. Bu durumda iş başa düşüyor deyip kendi imkanlarımız ile köyümüzde gençlerimizin de birlikteliği ile güzel işler yaptık ve de yapacağız. Domaniç’imiz için de projelerimiz var” dedi.