Sarı, “Tavşanlı-Domaniç karayolu ihalesi neden iptal edilmiştir?”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Makbul Sarı yaptığı yazılı açıklama da “Tavşanlı-Domaniç karayolu ihalesi neden iptal edilmiştir?” sorusunu gündeme taşıdı. Başkan Sarı yazılı açıklamasın da şu ifadelere yer verdi.

Sarı, “Tavşanlı-Domaniç karayolunun AKP Kütahya Milletvekillerince 2010 yılından beri ihaleye çıkarılıp en kısa sürede hizmete sunulacağı söz verilmesinin üzerinden 8 yıl geçmesine rağmen Tavşanlı-Domaniç il yolunun 5+500-31+660 arası ve Domaniç geçici km 34+500-37+008 arası toprak işleri, sanayi yapıları, üst yapı (BSK) işleri, köprü işleri ve çeşitli işler yapımı işlerinin iptal edildiği Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’nün internet sayfasında ve kamuoyunda tartışılmaktadır. 2002 yılından beri tek başına iktidarda olan AKP hükümetine tüm seçimlerde kayıtsız şartsız destek veren Kütahya ve Kütahyalılar cezalandırılmaktadır. 16 yıldır Kütahya’daki KİT’lere ait tüm tesisleri satan, (Azot, Eti Gümüş, Şeker Fabrikası, Kümaş, Seyitömer Termik Santrali, Seyitömer Kömür İşletmeleri, Tunçbilek Termik Santrali) özelleştiren AKP hükümeti Kütahya’nın ilçeleri ile bağlantısını sağlayan karayollarını bile yapamamıştır” dedi.

Sarı, “Tavşanlı-Domaniç karayolu ihalesi neden iptal edilmiştir? İhalenin iptal edilmesinin ekonomik krizle bir alakası var mıdır? İptal edilmedi ise bu yol ne zaman bitirilecektir? Tavşanlı-Domaniç karayolu hakkında UÇAK pisti gibi yol olacak açıklaması yapan AKP Kütahya Milletvekillerinden açıklama bekliyoruz “ ifadelerini kullandı.

“Kütahya ve Kütahyalılar üvey evlat mıdır? Özelleştirilen tesislerin parası nereye gitti? Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu Domaniç-Çamlıca Barajının 12 Haziran 2018 saat 12.18’de teslim edileceği sözünü vermişti, Bugün 17 Ağustos 2018, Çamlıca Barajı ne oldu? Ne zaman hizmete girecek ?” sorularını sorarak Kütahyalılar vaat değil icraat bekliyor dedi.