Hayallerimiz Gerçekleşiyor

Domaniç Dağları Ekolojik Park Olacak. Halkımız Ürettiği İle Doyacak

Topluk Yayladan sonra Çatalalıç, Koca Yayla, eski adıyla Sivrice Tepesi yeni adıyla Tefekkür Tepesi, heyelanlı bölge doğa turizmine açılacak.

Ak Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel’in talimatıyla İlçemize gelen Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Daire Başkanı Emin Şimdi, Orman Bölge Müdürü Adnan Kayın, Domaniç Orman İşletme Müdürü Güryay Volkan Andiç, Ak Parti Domaniç İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Şimşek, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yiğit, Güney Köyü Mesire Alanı, Tefekkür Tepesi, Topuk Yayla ve Çatalalıçta ki alanları gezdikten sonra, yıllardır Gazetemizde yazdığımız Domaniç’in kurtuluş projesini dinlediler.

BAŞLIĞINIZI ATIN

Tüm projeler anlatılıp alanlar gezildikten sonra, ikna olan Orman Bölge Müdürümüz Adnan Kayın: “ Başlığınızı atın. Tüm bu alanların Ekolojik Park olması için çalışmalara başlayacağız” dedi. Ankara’dan gelen Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Daire Başkanı Emin Şimdi ise konuyla ilgili ekiplerini en kısa zamanda çalışma yapmak üzere Domaniç’e yönlendireceğini söyledi.

GAZETEMİZE TEŞEKKÜRLER

Ak Parti Domaniç İlçe Başkanı Ahmet Özoğul: “ Mustafa Abi yıllardır Domaniç dağlarının Domaniç’in kurtuluşu olacağını yazıp çiziyordu. Güzel fikirleri vardı. Sonra Serdar ve Tamer kardeşimin yerden ve havadan yaptığı görüntülü haberlerle dağarımızın tanıtımını çok iyi yaptılar. Eskiden sadece yazın piknikçiler gelirdi. Şimdi ise bu görüntüler sayesinde Türkiye’nin her yerinden Doğaseverler yaz kış ilçemiz dağlarına akın ediyorlar. Bizde Basınımızın bu sesine kulak vererek Siyasilerimiz ile elimizden gelen çalışmayı yaparak birlikte yola çıktık. Öncelikle önümüzü açan basınımıza, İlk çalışmayı başlatan vekilimiz Vural Kavuncu ve İshak Gazel’e Orman Bölge Müdürümüzü teşekkür ederiz” dedi.

EKOLOJİK PARK NEDİR.

Doğanın Ekolojik değerlerine zarar vermeden buralarda yapılacak dinlenme, eğlence, gezi ve spor parkurlar ile desteklenerek halkın kullanımına açılan alanlar demektir.

TEFEKKÜR TEPESİ

Tarih Kitapları, hızla çöküşe geçen Selçukluda Yörük Türkmenleri dışlanır hale gelmişler. Oğuz Atanın yolundan çıkan devlet erkânında ne adalet ne asalet kalmış.
Selçuklu Sultanı Alâeddin Keykubat, batı sınırındaki çatışmalara son vermek üzere Kayı Boyu Beyi ve Selçuklunun Uç Beyi olan Ertuğrul’a Söğüt’ü kışlak, Domaniç ve Ermeni Dağları’nı da yazlık olarak vermiştir. Ertuğrul Gazi Domaniç’e geldiğinde etrafı surlarla çevrili sivrice tepesine çıkar burada yeni bir devlet kurmak için uzun uzun düşünür dualar edermiş, diye yazıyor. Buradan yola çıkarak. Bizde Domaniç Gazetesi olarak İlçemizin tüm yaylalarının ve tarihsel değer taşıyan yerlerinin değerlendirmesi için yıllarca yazdık çizdik. Her siyasiye meramımızı anlatmaya çalıştık. İlk Vural Kavuncu bize kulak verdi. Sonra Ahmet Özoğul ve İshak Gazel. Çukurca Orman Yangının da tanıştığımız Orman Bölge Müdürümüz Adnan Kayım’a anlattık tefekkür tepesini.
Orman Bölge Müdürümüz Andan Kayın ve Domaniç Orman İşleteme Müdürümüz Güryay Volkan Andiç birlikte bir çalışma başlatarak Sivricenin yollarını açıp adını da tefekkür tepesi olarak değiştirdiler. Yürüyüş Parkuru boyunca yol çizelgesi diktiler. Kendilerine Gazetemiz adına teşekkür ederiz.

SAHİP ÇIKARSAK

İlk Çalışmaya yıllar önce Kaymakamımız Mehmet Boztepe ile başlamıştık. Olmadı. Engellendik. Şimdi tüm siyasilerimiz ve kurumlarımızın desteklediği Ekolojik Parka Domaniç olarak sahip çıkarsak buralarda açılacak iş yerlerinden birinin sahibi olabiliriz. Açılan iş yerlerine bağda bahçede yetiştirdiğimiz ürünlerimizi pazarlayabiliriz. Ilıcaksu’nun son yıllarda ki konumu istenilen düzeye geldiği gibi. Güney Köyümüz de aynı seviyeye gelecektir. İleri ki yıllarda Ilıcaksu dan Güney’e kadar tüm dere boyu köylerimizi turizme açabilirsek tüm ilçe buralardan faydalanır. Ayrıca Domaniç İnegöl yolu da değerimize değer katacaktır. Tüm bu hayallerimiz gerçekleştiğinde yol da işte istihdam da Domaniç’in sorunu olmaktan çıkacaktır. Tabiki sahip çıkarsak…