YULARI KAPTIRDIK DOLARA

Her milletin bir doğuş efsanesi vardır. Bizimki de Bozkurtla başlar. Efsaneye göre, ortaya atılan çocuğa, ormanda Asena adında bir kurt sahip çıkar, sütüyle besler. Ve Türk ırkı buradan çıkar. Erkek tarafı tamam da Kız tarafı biraz karışıktır.
Kurt, asla yularını kimsenin eline vermez, özgür ve bağımsız yaşamak ister. İyi de Kız tarafı nasıl acaba ? Nitekim neslimizin üremesi için Bozkurt sütüyle beslenen Türk erkeğinin bir de dişiye ihtiyacı vardır.

Neyse!

Kurduğumuz onca devletler bir bir yıkılırken en sonunda Selçuklunun hatalarını iyi değerlendiren Ertuğrul Gazi de yeni bir devlet kurmak için çok uzaklara giderek, Selçukluda dışlanan Türkmen Yörüklerinden oluşan bir devlet kurma hayali ile ömrünü tüketir. Devleti kurmak küçük oğul Osman ‘a düşer. Osman Oğuz atanın tüm hatalarını masaya yatırır ve Türkmenlerden oluşan bir devlet kurar adına da Osmanlı der. (Her nedense yeni devletin adı da yine Ne Türk ne Türkmen ne de Yörük tür. OSMANLI !)
Adalet ve birlik üzerine kurulan yeni devlet o kadar sağlam temeller üzerine kurulmuştur ki birkaç yüz yıl dünya hükmeder. Babadan oğula geçen Osmanlı sisteminde, saray kültürü ve yabancı kadınlarla evlilik artıkça artar ve ortalıkta ne Türk, ne Türkmen ne de Yörük Kalır. Saray dışında kalan gerçek Türkler zamanla dışlanır hale gelirler. Kadının fendi erkeği yener. Osmanlı yularını kaptırır ve çöküşe geçer, birkaç yüz yıl sallandıktan sonra tarih sayfalarından yok olmak üzere iken dışarıdaki Türkler çoktan yeni bir devlet hazırlığı içine girmişlerdir. Mustafa Kemal ve Arkadaşları Osmanlının hatalarını masaya yatırıp o hatalardan ders alarak, yeni bir devlet kurarlar. Tarihte ki ilk Türk adını alan Türkiye Cumhuriyeti devletinde sınırlar çizilmiş, sistem oturtulmuş, halkın desteği alınmış, halkın liderini seçeceği meclis kurulmuştur. Yeni devletimiz de diğerleri gibi Bozkurt felsefesi ile dizayn edilmiş. Kimseye yular teslim edilmeyecek. Kendi yağımızla kavrulacağız. Tam Bağımsız bir Türkiye…
1952 Adnan Menderes: Türkiye’yi NATO ya bağladı. 1974 Bülent Ecevit Kıbrıs Barış Harekâtında Amerikan Ambargosu. Yokluk yoksulluk yılları. 1977 Süleyman Demirel: 70 Sente Muhtacız dedi.
Yuları kaptırmıştık bikere Dolar a ne isterlerse yaptırıyorlar.
Akıllandık mı?