DOLAR ASLA YULAR OLMAYACAK!

Malumunuz dövizdeki tırmanış tehlike sınırını geçti. Son siyasi gelişmelerde ekonomi alarm veren bir eşiğe dayandı. Ekonomik parametreler bozulma sinyali veriyor.Türkiye ekonomik istikrarsızlığın bataklığına gömülmek isteniyor. Türkiye düşmanı dış güçler tarafından komplolar devreye sokuldu. Türkiye’yi kur-faiz-borsa üçgenine sıkıştırıp teslim almak için bir kez daha düğmeye basıldı.

Diz çöktürülemeyen Türkiye, bu kez dolar ile saldırılarak kuşatılmaya çalışılıyor. Yükselen dolar üzerinden kriz algısı oluşturarak, Türkiye’yi hizaya sokmayı amaçlayan bir operasyon. Dış politikada teslimiyetçi bir anlayışı reddeden Türkiye’ye tahammül edemeyen küresel güçler dış güçler ekonomik savaş başlatmışlardır. Dolar silahını Türkiye’ye karşı kullandıklarını alenen ifade etmektedirler.

Türkiye ekonomisinde dövizi açıktan ve alçakça yükselterek taviz ve teslimiyet çemberine hapsolmamızı planlayanlar boşuna ümitleniyor. Türk milleti en umutsuz durumlardan başını dik tutarak çıkmayı bilmiştir. O yüzden Türkiye’yi sanal ve sahte oyunlarla savurmaya çalışmaları, sindirme çabaları boştur.

Vatan millet duygularına sahip her Türk vatandaşımız bu kumpası, bu ekonomik operasyonu bertaraf edecektir. Türkiye’mize güveniyoruz, Türk milletine yürekten inanıyoruz. Döviz, faiz ve rant lobisinin sırtımızı yere getiremeyeceğini biliyoruz.

Artık Türkiye eski Türkiye değildir. Artık küresel dış güçlerin çizdiği o eski çerçeveden çıkmıştır. Mehmet Akif’in dediği gibi biz sahip çıkarsak bu ülke batmayacaktır. Başaramayacaklar. Daha önceki ekonomik krizleri nasıl atlattıysak bunu da atlatacağız.Türkiye’nin ekonomisini çökertemeyecekler. Aziz milletimiz dikilen ekonomik korkulukları inanç, sabır, akıl, birlik ve dayanışma azmiyle yıkacak kudrette, kuvvettedir

Hepimiz aynı gemideyiz eğer şu an olduğu gibi döviz kurları alıp başını gider ekonomimiz tepetaklak olur paramız zayıf düşerse bundan hepimiz olumsuz etkileniriz, hala etkileniyoruz. Alınacak yapısal tedbirlerle, güçlü Türkiye gücüne güç katarak yoluna devam edecektir. Bu ülkenin gençlerine, girişimcilerine, özellikle küçük ve orta ölçekli şirketlerin dinamizmine çok güveniyoruz ve bu yaşadığımız krizin de üstesinden de güç birliği yaparak çıkacağımıza inanıyoruz.

Türkiye’nin geleceğine ekonomi üzerinden bir saldırı yürütülüyor ve biz kadim bir Türk milleti olarak ne vatandan,ne milletten,ne bayraktan,ne devletten,ne mukaddesattan,ne mukadderattan, ne de bin yıllık kardeşlik hukukundan tarihimizde taviz vermedik şimdi de taviz vermeyeceğiz. Ant olsunki Oğuz atamızın vasiyetini her daim kendimize rehber yapacak ve güneşin doğduğu yerden battığı yere kadar cihan hakimiyetini sağlayacağız. Ne Mutlu Türk’üm diyene!