Tabiat parkımız koruyamazsak yapılmadan yıkılacak

Topuk Yaylada yapılan tabiat parkında çalışmalar başladı. 15 çardak, 2 çocuk oyun alanı, bir mescit tamamlandı. Yeni yatırımlar ise yolda. Ancak, tabiat parkımızı koruyamazsak yapılmadan yıkılacak.

Topuk Yaylada mescit, oyun parkı ve çardakları yapan ustalar, ziyaretçilerden şikâyetçi, “ Parkınızı koruyamazsanız biz yapımını bitirmeden yıkacaklar” dedi.

Çardaklara hamak kuranlar, ağaçları sökenler, masaları kesenler, yakmaya çalışanlar varmış. Bir an önce önlem alınmazsa tüm emekler yok olacak.

Gazetemizin 12 yıldır çizgisi. T.D.T. Yani, Tarih, Doğa ve Tarım üzerine. Bu bağlamda altımızı oyacak tünel projesine de, Hayme Ananın torunlarının 3 beş oy için ucuz işçi olarak İnegöl’e taşınmasına da karşı çıkıyor. Halkımızın Tarihini, Doğasını ve Tarımını kullanarak doğduğu yerde doymasını, kendi işinin patronu olmasını istiyoruz.

Bu bağlamda ilk girişimlerimiz Kaymakamımız Dr. Mehmet Boztepe ile başlamıştı. Büyük kavgaların ve tartışmaların ardından Sayın Vekilimiz Prof. Dr. Vural Kavuncu da bize inananlardan oldu.

Yıllarca verdiği mücadele sonucun da Domaniç İnegöl yolunda bir takım projeler için Hükümetinden bazı yatırımları kopardı. Yerel de kendi siyasi ekibinden bile destek göremediği halde bıkmadan usanmadan çalışarak, bazı hayallerimize umut ışığı oldu.
Sivrice Tepesinin adını da Tefekkür Tepesi olarak değişmesine vesile olan vekilimizin girişimleri ile Domaniçlinin tamamına umut ve ekmek kapısı olacak Tabiat Parkı İhalesi yapıldı. İhale de; 2 Butik Otel ki bu oteller seminer amaçlı olacak ve ilçemizin tanıtımına ve ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Köy pazarı alanları, çay bahçeleri eğlence parkları ile herkese bir iş ve istihdam sağlayacak. Yol boyunca yapılacak onlarca çay bahçesi, eğlence ve mesire alanları sayesinde ilçemiz doğa ve tarih turizmi ile canlanacak. Tarımsal ürünlerimizin pazarlanması ile ekonomik katkı sağlayacak.

Yine eski Kaymakamlarımızdan Bünyamin Karaloğlu’nun katkılarını da unutmuyoruz.

Emeğe saygı adına mevcut yöneticilerimizden ve halkımız dan bu projelere destek istiyoruz. Fabrikalarda 3-5 yüz kişiyi istihdam edebilirsiniz. Turizm ile binlerce kişiyi istihdam edersiniz. Eskişehir örneğinde olduğu gibi.