Özoğul, ‘Yapılan hizmetleri koruyalım’

Türkiye’nin 210. Tabiat parkı olacak olan Domaniç Topuk Yayla Tabiat Parkında, ilk etap çalışmaları tamamlandı.

Ak Parti 26. Dönem Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu’nun destek ve girişimleri ile Topuk Yayla Tabiat Parkı dönemin Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun onayı ile Türkiye’nin 210. Tabiat Parkı olarak onay alındı.

Tabiat parkı tamamlandığında, butik otel, barbeküler, yerel ürünlerin satılabileceği doğal çarşı, gölette balık tutma ve su sporlarının yapılabileceği tesisler, 4 mevsim kampçıların kamp kuracağı bir alan, kafe ve restoranların yanında Türkiye ‘de ilk defa Domaniç’te denenecek olan ağaçların üzerinde evler de yapılan planlamanın içinde olacak.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı V Bölge Müdürlüğü Kütahya Şube Müdürlüğü Domaniç ilçesi Topuk Yaylası Tabiat Parkına 15 adet ahşap kameriye, 2 adet çocuk oyun grubu, 50 adet ahşap piknik masası ve 1 adet ahşap mescit( Namazgah) yapım işi ve su deposu isale hattı depo yapım işi tamamlandı.

Ak Parti Domaniç İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, yaptığı açıklamasında, “Türkiye’nin 210. Tabiat parkı olan Topuk yayla Tabiat parkının ilk etap çalışmaları sona erdi. Gerek çalışmalar sırasında gerek çalışmalar sonrasında bazı piknikçiler tarafından kamelyalarda sıkıntılar meydana geldi. Vatandaşlarımızdan ricam bu hizmete zarar veren kişileri uyarın yapılan hizmetleri koruyalım. Burada Çalışmaların ilk etabı sona erdi. Çalışmalar sonucu, 15 adet ahşap kameriye, 2 adet çocuk oyun grubu, 50 adet ahşap piknik masası ve 1 adet ahşap mescit( Namazgah) yapım işi ve su deposu isale hattı depo yapım işi tamamlandı. Proje dahilinde yapılacak olan çalışmalarımız İl Başkanımız ve Milletvekilleri ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bu güzel hizmet için katkısı olan herkese teşekkür ederim” dedi.