BİZ KADINLAR

Dervişe sormuşlar;
“En zor olan nedir? diye”;
“SÖZDÜR” demiş derviş.
Anlatması da zor anlaması da….

Dervişin dediği gibi biz millet olarak derdimizi kimseye anlatamadık. Ve anlamak istemedi bazıları.

Benim çocukluğumda rahmetli babam anlatırdı. “ASALA” diye bir terör örgütü varmış, 1975 ve 1985 yılları arasında sözde Ermenistan’in bağımsızlık mücadelesi için kurulmuş. Bu örgüt 21 ülke de 110 silahlı saldırı düzenlemiş, onlarca diplomat ve vatandaşımız bu saldırılar sonucu hayatını kaybetmiş.
1985 yılında ise PKK terör örgütü ile birlikte hareket edeceğini ilan etmiş kanlı eylemlerine devam etmiş.

Ve Şimdi…

PKK ile terör örgütü ile 40 yılı aşkın süredir mücadele halindeyiz, binlerce insanımız hayatını kaybetti ve yüzlerce polis, asker ve korucu şehadet makamına ulaştı.

En son geçen hafta isimdaşım Nurcan Karakaya ve oğlu Bedirhan Karakaya…
Rabbim şehadetlerini kabul etsin. El yapımı bomba ile (tek suçları asker ailesi olmaları) hunharca şehit edildiler.
KLASİK BİR SÖYLEM BELKİ AMA 11 AYLIK BEBEDEN VE BİR ANNEDEN VATAN Mİ İSTENİR?
Ki bu vatan istemek değil bu ülkeyi bu milleti dış devletlerin yardımı ile karıştırmak, kaos yaratmak.
Otu,samanı, şunu, bunu sebep gösterip bu örgütün siyasi kanadı olduğunu iddia edenleri de meclise alındı mı plan tıkır tıkır işliyor demektir.
Benim anlamadığım hem bu devleti inkar edip marşına, bayrağına ağız dolusu küfür edip hem de o Meclis de hak ve hukuk, özgürlük arayacaksın ,o nefret ile ağız dolusu küfrettiğin devletin meclisine girip binlerce masumun kanı bulaşan el ve ayaklarınla rahatça elini kolunu salarak gezeceksin. .
Yok öyle yağma kimse buna izin vermez verenlerin de bu Millet affetmez yüzüne ağız dolusu tükürür…
Geçen hafta Ak Parti Kadın Kolları 5. Olağan Genel Kongresine katılmak için Ankara’ya gittim. Kadınlarımızın her konuda olduğu gibi Vatan, Millet, Devlet sevdasında bile birbiri ile yarış halinde olduğuna canlı canlı şahit oldum.
PKK denilen illetin sözde haklarını savunduğunu iddia ettiği kürt kökenli kadınlarımız 18 saat veya 20 saatlik yoldan tek bir amaç için, tek bir gaye için saatlerçe yol alarak Ankara’ya geldiklerini gördüm. Hayret ve şaşkınlık içerisinde kaldım.

Velhasıl Kelam.
İşte o zaman anladım ki…
İster ASALA olsun ister PKK olsun hiç bir art niyetli oluşum ne kadar uğraşsa da bu milleti bu devleti bölemeyecek, Birliğimizi ve beraberliğimizi bozamayacak.
Biz kadınlar her zaman doğru olanın Hak’tan yana olanın yanında olmaya devam edeceğiz. Hiç bir şekilde bu gerçeği değiştirmeye gücü yetmeyecek.
O masum kanı bulaşan ve kötü amellerini gerçekleştirmeye çalışan teröristlerin Yüce Meclisimize ellerini kollarını sallayarak girmelerine sebep olanları bu millet asla affetmeyecek.
Biz kadınların Hak’tan yana oluşumuzu hiç bir zaman hiç bir şekilde değiştiremeyecekler….