Yurdun yanında öğrencilere sosyal yaşam alanı kazandırılacak

Domaniç Hayme ana MYO Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdu proje ihalesi tamamlandı. Domaniç’e Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurdu açılıyor. Ayrıca, yurt hizmeti dışında öğrencilerimizin faydalanması için yurt alanı içerisinde sosyal tesisler yapılacak.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Domaniç Hayme Ana MYO Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenci Yurdu proje ihale işlemlerini tamamlandığı ve projesinin üç ay içerisinde tamamlanıp, yapım ihalesinin kasım ayında yapılacağını ve önümüzdeki yıl içinde inşaata başlanacağı bildirildi.

Domaniç Hayme Ana MYO Müdürü Öğr.Grv. Ahmet Bülent Gül yaptığı açıklama da, Kredi ve Yurtlar Kurumu Domaniç Hayme Ana MYO Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenci Yurdunun proje ihalesinin tamamlandığını, Kredi ve Yurtlar Kurumu yetkililerinin incelemede bulunmak üzere Domaniç Hayme Ana MYO’ya geldiklerini ve Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurdunun yapılacağı alanlarda incelemede bulunduklarını belirtti.
Gül, Domaniç Hayme Ana MYO’nun tercih edilebilirliğinde Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt faktörünün önemli olduğunu kaydederek, “2015 yılından bu yana Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdunu Domaniç’e kazandırmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu konudaki çalışmalar meyvesini verdi. Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdunun ihalesinin kasım ayında tamamlanacak. İnşallah önümüzdeki yıllarda öğrencilerin yurt sorunu olmayacak, öğrencileriniz devletimizin sunduğu Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt imkanları ve konforuyla eğitimlerini sürdürecekler. Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdunun ilçemize kazandırılması, öğrencilerimizin bu imkanlardan yararlanacak olması ve çalışmalarımızın güzel bir sonuç vermesi Domaniç Hayme Ana MYO Müdürlüğü olarak bizleri son derece mutlu etti. Domaniç Hayme Ana MYO Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdu konusunda bizlere her daim destek olan başta Rektörümüz Prof.Dr. Remzi Gören’e, bu çalışmalarda önemli gayret gösteren ve yurdumuzun ilçemize kazandırılmasında önemli paya sahip AK Parti İlçe Başkanlığına başta olmak üzere Domaniç Belediyesine, Meslek Yüksek Okulu dernek başkanımız ve yöneticilerimiz ile bu konuda çaba sarf eden, katkısı olan kurum ve kişilere teşekkür ederiz. Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurdunun ilçeye kazandırılması, MYO’muzun tercih edilebilirliğini yükseltecek, gelişmesine de önemli katkılar sağlayacaktır. Büyük ölçüde Kasım aylarında yapım ihalesi yapılacak ve önümüzdeki sene tamamlanması beklenen yurdun, Domaniç ve okulumuz için hayırlı olmasını temenni eder, bir kez daha Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdumuzun ilçeye kazandırılmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ederim. Ayrıca Kredi ve Yurtlar Kurumu yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonucu yurt hizmeti dışında öğrencilerimizin faydalanması için yurt alanı içerisinde sosyal tesislerin de yapılacağı tarafımıza bildirilmiştir” dedi.