Yeni hastane için ekipler inceleme başlattı

Domaniç İlçe Hastanesinin yapımı için ekipler incelemelere başladı.

Yeni yapılacak olan hastanenin yerinin incelenmesinde ekiplere Hastane yönetimi, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Şimşek ve Ak Parti Domaniç İlçe Başkanı Ahmet Özoğul katıldı.

Hastanenin yanı sıra ilçeye bağlı Sarıot, Muratlı, Ilıcaksu ve Çokköy köylerinin bakım onarımı için ihalesi yapılmış 10 gün içerisinde çalışmalara başlanacağı belirtildi.

Ak Parti Domaniç İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, yaptığı açıklamasında, “Domaniç’te geçmişten beri hizmet veren hastanemiz hem fiziksel mekân hem de kapsam nitelikli sağlık hizmeti vermek için yeterli gelmemekteydi. Hastanemizin yenilenmesine karar verildi ve yatırım programına alındı. Şu anda ki hastanenin bulunduğu yerde yeniden yapılacak olan yeni hastane, bodrum, zemin, 1 kat ve teras olmak üzere 3143 m2 kapalı alana sahip olacak. Acil Ünitesi, 112 Acil İstasyonu, 6 hekimlik Aile Sağlığı Merkezi, röntgen görüntüleme, Diş Ünitesi, Halk Sağlığı ve Toplum Sağlığı Birimleri, 10 yataklı hasta servisi ile kafeterya ve sosyal alan içerecek olan hastanenin proje ihalesi yapılarak çalışmalara başlanmıştır. Ayrıca köylerimizde bulunan sağlık ocakları Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bakım ve onarım ihalesi yapılmış en kısa zamanda çalışmalara başlanacaktır. Emeği geçen vekillerimize ve 26. Dönem Milletvekilimiz Vural Kavuncu’ya teşekkür ederiz” dedi.