Federasyon Başkanı Sahada İncelemelerde bulundu

Kütahya Amatör Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Cengiz, Domaniçspor yöneticileri ile birlikte sahada incelemelerde bulundu.

Domaniç İlçe sahasında yapılan incelemelerde eksiklikler tespit edildi. Federasyon başkanı Murat Cengiz, Domaniç’te de Amatörküme oluşturulması teklifinde bulundu.

Yapılan incelemeler sırasında soyunma oda ihtiyacı haricinde yağlı pehlivan güreşleri için güreşçi yetiştirmek amaçlı binaya ek spor odası yapılması istendi.

Domaniçspor Başkanı Ali Fuat Yaman, “Domaniç futbol sahasının soyunma odaları kullanılmayacak durumda. Kütahya Amatör Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Cengiz sahada incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerde futbolcuların soyunma odalarının kullanılmayacak durumda olduğu görüldü, bu konu ile ilgili daha önce İl Spor Müdürlüğüne durum aktarılmasına karşın bu güne kadar her hangi bir işlem yapılmamıştır. Eylül ayının ilk haftasında liglerin başlayacak olması nedeni ile durum acilen çözülmeli. İlçemizde 4 tane federe takım bulunmaktadır. Domaniç Spor 1. Amatör Kümede mücadele ediyor, diğer 3 takım ise 2. Amatör kümede. Federasyon başkanı Domaniç’ te bir grup oluşturmak istiyor, eğer 2. amatörde mücadele eden 3 takım kabul ederse İlçemizde 1 amatör küme oluşturulup maçlar Domaniç’ te oynanacak. Ayrıca yapılması planlanan soyunma odasına ek güreşçi yetiştirmek için ek spor odası talebinde bulunduk” dedi.