TASOB Güney’de ki toplu balık ölümlerini ilk günden beri takip ediyor

Tavşanlı Amatör Sportif Olta Balıkçıları ve Doğayı Koruma Derneği, Güney deresinde yaşanan toplu balık ölümlerini ilk gününden beri takip ediyor.

21 Temmuz Cumartesi günü Güney Köyünde çok sayıda balığın kıyıya vurdu. Bunun üzerine piknik yapmak için gelen vatandaşlar, derede ölmek üzere olan balıkları yaşatmak için çeşmelere taşımıştı.

Domaniç Gazetesi, Demirören Haber Ajansı Muhabiri Mustafa Yiğit, Anadolu Ajansı Muhabiri Serdar Yiğit, İhlas Haber Ajansı Muhabiri Tamer Yiğit’in yaptığı haberlerle ülke gündemine gelen olayı Tavşanlı Amatör Sportif Olta Balıkçıları ve Doğayı Koruma Derneği ilk gününden beri yakından takip ediyor.

Altı gündür aralıksız her gün dereyi kontrol etmeye giden TASOB alanda canlı yayın yaparak, vatandaşları bilgilendiriyor.

En son yapılan canlı yayında, “ Güney’de ki balık ölümlerinin üzerinden yaklaşık 6 gün geçti. Yetkililer bir rapor hazırladı. Raporda kum, çakıl ve çamur olduğu söyleniyor. Hiçbir kimyasaldan bahsedilmiyor. Bu dere bu şekilde kirlenmeğe devam ettiği sürece, bu ölümler tekrar yaşanacak. Bir zahmet kalkıp gelsinler, bu derenin kimyasal atıklarla kirlendiğini görsünler. Balık ölümlerinde bu atıkların olduğunu artık kabul etsinler. Her gün gelip çekiyorum. Her ne kadar ilgi alaka azalsa da, kirlenme devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

Tavşanlı Amatör Sportif Olta Balıkçıları ve Doğayı Koruma Derneğine, gazete olarak hassasiyetinden dolayı teşekkür ederiz.

İşte en son yapılan canlı yayın;